Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 16, 2018, 15:38:02
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki to storczyk? Pomożecie? - cz.3  (Przeczytany 22811 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
inag1
Rezydent

Wielkopolska 6b

« : Kwiecień 18, 2009, 20:42:45 »

O storczykach,jak na razie ,wiem tyle,że są śliczne. Wink Dzisiaj dostałam od znajomej takie dwie sadzonki i kompletnie nie wiem jak je posadzić. Podobno są to storczyki i kwitną na żółto w kropeczki (słowa znajomej). Nie wiem co zrobić z korzeniami. Jedna sadzonka ma białe korzenie,wyglądają jakby były poza doniczką a druga ma takie same korzenie tylko ciemne. Nawet nie wiem ,czy to na pewno storczyk.
Poradźcie ,jak mam się zaopiekować sadzonkami,żeby im nie zrobić krzywdy.  Confused

Pozdrawiam-Ina
edyseja
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2009, 15:08:21 »

jeśli kwitnie na żółto i są to kwiaty w ciapki może to być hybryda oncidium http://www.matkram.republika.pl/oncidium.htm albo cambria http://www.storczyki.org.pl/uprawa/FAQ/article_3.php

polecam umieszczenie rośliny w podłożu odpowiednim dla storczyków o cienkich korzeniach (najlepsze z dostępnych na rynku oferuje Orchidsklepik: http://orchidsklepik.pl/szukaj.php?PHPSESSID=d7d109e86b2c44c16bb1c3040c153383&q=pod%B3o%BFe&gdzie=sklep należy wybrać drobne)

ciemne korzenie znajdowały się w doniczce (bez dostępu światła), jasne zaś na wierzchu - stąd różnica w ubarwieniu.. i jedne i drugie są zdrowe Smile

brązowe możesz posprawdzać palcami czy któryś nie jest miękki, puste albo zgniłe korzonki się usuwa (a następnie odkaża rankę sproszkowanym cynamonem albo węglem drzewnym i wkłada w podłoże jakiś czas nie podlewając)
inag1
Rezydent

Wielkopolska 6b

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2009, 21:17:44 »

Serdecznie dziękuję za informacje  Very Happy

Pozdrawiam-Ina
mdz
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2009, 23:17:17 »

Kupiłam w LM na przecenie 2 storczyki, które na doniczkach mają nalepki z nazwami (podobnie jak kupiona wcześniej Philadelphia).
Pierwszy - Boa Vista, został mu się jeden maleńki kwiatek, biało-różowy
Drugi - Melbourne, kwiatków brak (jeden zaschnięty był - nieduży, kolor rózowy albo jasnofioletowy), za to liście marmurkowe, ale wzór jest delikatny, nie tak kontrastowy jak u Philadelphii.

Slyszal ktos o takich odmianach? Bo ja cos sie doszukac nie moge...  Confused
liwias
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 20, 2009, 08:14:27 »

A ja kupiłam wczoraj w Auchan swoje pierwsze "chyba dendrobium".
Z przeceny, bez etykiety z nazwą rośliny, przekwitnięte, ale wydaje się być w dobrym stanie, z nową, małą pseudobulwą. Miało zaschnięty, długi pęd na czubku.
Proszę o identyfikację, bo wiem że inaczej uprawia się d. phalaenopsis, a inaczej d.nobile. Smile

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 20, 2009, 08:23:34 »

Liwias - to jest dendrobium typu phalaenopsis.
Wygląda na całkiem zdrową roślinkę, do tego wypuszcza nowy przyrost  Very Happy  Very Happy
Zakup udany  Very Happy

liwias
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 20, 2009, 08:42:40 »

Liwias - to jest dendrobium typu phalaenopsis.
Wygląda na całkiem zdrową roślinkę, do tego wypuszcza nowy przyrost  Very Happy  Very Happy
Zakup udany  Very Happy

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

Mam swoje pierwsze dendrobium typu phalaenopsis! Hurra! Very Happy
Cieszę się bardzo z tego zakupu, bo kwiatek najwyraźniej zdrowy (korzonki sprawdzone - tez wyglądają dobrze), a cena śmiesznie niska (4,99!)

Kolor będzie "niespodziankowy" Smile Ciekawe czy jeszcze w tym roku zobaczę kwiatuszki?
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Maj 18, 2009, 18:43:16 »

zastanawia mnie gdzie wy kupujecie tak tanie storczyki... ja najczęściej jak już spotykam przecenione i przekwitniętę storczyki, nawet te w naprawdę złym stanie to są one przecenione najwyśej o połowe coeny, co wychodzi jakieś 15 zł...
a co do tematy to zastanawiam się czy mój storczyk to phal,. pompei(zdjęcia z łatwością można wyszukać na googlach).. czy tylko ja widzę podobieństwo?

sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #8 : Maj 18, 2009, 21:08:53 »

Słoneczko jeśli masz na fiszce producenta, napisane phalaenopsis pompei lub numer,który na stronie producenta identyfikuje ją jako phalaenopsis pompei to możesz napisać, że to ona natomiast dla własnej identyfikacji możesz napisać co chcesz np  a'la phalaenopsis pompei .
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
herbaciana
Aktywny
**

Włóczykij pospolity, odmiana doniczkowa.

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 03, 2009, 18:23:35 »

Dostałam dzisiaj zakupionego przez allegro falka- i niby wszystko z nim okej, ma śliczne falkowate korzenie i tak dalej, ale jego liście są lekko wydłużone i całe w fioletowe kropki. Spotkałam już falki z fioletowym obrzeżem liści, ale te całe pokryte są tymi plamkami (nie wygląda to jak choroba- młody listek także jest ciapkowaty). Co to może byc, i jak zakwitnie? Smile

: )
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 03, 2009, 18:25:29 »

Niektóre falki mają plamki na lisciach jasnozielone, ale najlepiej by było zobaczyć zdjęcie, wtedy można by było ocenić...

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 03, 2009, 18:45:20 »

Herbaciana, a czy to nie jest przypadkiem  rzadko spotykany "marmurek" ?  Very Happy
I gdzie te plamki : na wierzchniej czy spodniej stronie liścia?
Zdjęcie listka koniecznie  Smile

słoneczne buziaki GosiaP
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 20, 2009, 23:17:14 »

Ponad rok temu zakupiłam storczyka. Nie wiem, co się dzieje. Kwitnął w tym czasie tylko raz [gdy go kupiłam]. Nawet za bardzo nie pamiętam jak kwitnął. Wiem, że miał kwiaty żółte [kształt taki jak na pierwszym zdjęciu]. Stoi na parapecie od południa, jednak słońce ma rozproszone, bo przed oknem stoi drzewo. Podlewam raz w tygodniu. Wysychają mu liście. Co jakiś czas obrywam. Nie wiem dlaczego, ale na dole na liściach są kropelki wody. To źle? Wie ktoś w ogóle co to za odmiana?

Ma kwiaty takiego kształtu:

A wygląda tak:

Z góry dziękuję.

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 21, 2009, 00:25:50 »

Według mnie storczyk jest zalany. Podlewanie raz w tygodniu jest stanowczo za częste. Poczytaj troszkę ten dział, a dowiesz się, jak często podlewa się te rośliny. Masa tutaj wątków na ten temat.

Ela 10
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 21, 2009, 07:29:21 »

Jest to Cambria mieszaniec Wpisz w Google nazwe tego storczyka a dowiesz jak się ten gatunek uprawia.
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 21, 2009, 18:24:03 »

A może nie tak kwitło ?

oceniając po kształcie liści i pseudobulw (wielkość i wygląd całej rośliny)  skłaniam się raczej w kierunku cymbidium
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Nucha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Czerwiec 21, 2009, 18:54:00 »

Mi to na Cambrie też nie wygląda, jakieś pseudobulwy małe, a może to zdjęcie robi takie wrażenie.

http://nucha.flog.pl/

Tutaj znajdziesz mnie i moje kwiatki Smile

Galeria
http://annarybacka.tk/
dorotakol
Gaduła

Pozdrawiam Dorota!!!

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 22, 2009, 07:35:46 »

chyba cymbidium miniaturka Smile

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 22, 2009, 09:51:17 »

Prezentowana roślina to zdecydowanie cymbidium.
Natomiast kwiaty na zdjęciu pochodzą z innej rośliny, być może to cambria, co mogło wprowadzić w błąd.. Very Happy

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 24, 2009, 20:04:23 »

Tequila, tylko podziwiać twoje Storczyki pierwszy raz słyszę o takim przypadku  Cool

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #20 : Lipiec 09, 2009, 14:29:31 »

Proszę o pomoc.
Dostałam piękną roślinkę, wiem tylko że to dendrobium. Ale jakie ? Nie mam pojęcia, jak je hodować Confused.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #21 : Lipiec 09, 2009, 15:10:17 »

Małgosiu, jeśli się nie mylę to dendrobium phalaenopsis  Smile A tu masz coś o uprawie http://www.orchidarium.pl/rodzaje/html/Dendrobium_phal.html Wink

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #22 : Lipiec 09, 2009, 16:31:53 »

To jest dendrobium phalaenopsis dobrze Sloneczko napisalas Smile

dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #23 : Lipiec 09, 2009, 16:32:17 »

Ja moge powiedzieć jedno o nim - moje stoi na balkonie w kącie i podlewane jest jak sobie przypomnę i rośnie, przekwitło ale wypuszcza nowe pędy.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #24 : Lipiec 09, 2009, 16:33:27 »

Bo one nie sa trudne w uprawie. Oczywiscie o ile nie jest to pierwszy storczyk Smile

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #25 : Lipiec 09, 2009, 20:04:49 »

Dziękuję za identyfikację, idę poczytać o tej ślicznotce Smile

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
ivy82
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #26 : Lipiec 23, 2009, 12:13:45 »

Witam,
czy storczyk na zdjęciu to cambria? Mam w domu jedną ale ma zupełnie inne kwiatki  Confused. Ten na zdjęciu jest wyjątkowo duży, sama łodyga kwiatowa ma metr wysokości.Nie chciałabym wykończyć takiego okazu  Very Happy. Czytałam trochę o cambriach i jestem trochę skołowana, niektórzy twierdza ze koniecznie trzeba je przesuszać miedzy podlewaniem a na metce mojej starej roślinki pisze, ze nie wolno pozwolić żeby przeschła. Wiec jak to w końcu jest?

Krasnal
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #27 : Lipiec 23, 2009, 12:21:47 »

Wydaje mi się, że jest to cambria.

Faceci, a szczególnie skrzaciki też kochają kwiaty.
Krzysztof.
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #28 : Lipiec 23, 2009, 13:38:26 »

To cambria, a dokładnie Colmanara Wildcat.
Cambria to ogólne określenie całej grupy mieszańców z rodzaju oncidiowatych, więc spotyka się różnorodne wariacje zarówno w kształcie jak i kolorze kwiatów.
Ivy82, radzę Ci jedna posłuchać porad innych uprawiających te roślinę. Lepiej pozwolić jej przeschnąć między podlewaniami. Czas przesychania zależy od m.in. podłoża, czy jest bardziej zbite czy luźniejsze. Powodzenia! Smile

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #29 : Lipiec 29, 2009, 09:56:20 »

ivy82 cambria super też na taką poluje jeśli masz więcej storczyków to wstaw u nas W temacie "Moja kolekcja storczykowa "  Very Happy Very Happy Very Happy pozdrawiam

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: