Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 08:24:05
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiolki afrykańskie cz 13  (Przeczytany 45592 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tyna
Gaduła

« Odpowiedz #150 : Wrzesień 18, 2009, 07:50:53 »

A mój synek stwierdził, że będzie robiła eksperymenty, aby mieć tak ślicznego "innego" fiołeczka Smile

Fiołki Tyny: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=13607.0
Kwiatki Tyny: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=14249.0l
Dziękuję za rady i Wasze dobre serca. Pozdrawiam Justyna Very Happy
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #151 : Wrzesień 18, 2009, 08:34:54 »

Może proste pytanie, ale ja nie wiem, jak się krzyżuje fiołki, chodzi mi o odpowiedź z grubsza Smile, zapyla kwiatki, mixuje liście  Confused

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #152 : Wrzesień 18, 2009, 08:44:23 »

Zapyla fiołka fiołkiem,wysiewa nasiona.Gdzieś chyba w wątkach są pokazane maluchy kiełkujące z nasion.Nie wiem tylko jak z tym zapylaniem,skoro tam prawie pyłku nie ma  Confused Pylniki się otwiera,przenosi,czy jak  Confused

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #153 : Wrzesień 18, 2009, 08:48:22 »

Asiu jest, ostatnio na ciemnym był taki pyłek, że myślałam, że to jakaś choroba  Smile, widać było wręcz taki paseczek w dół  Smile. Pewnie zależy jaki fiołek tyle pyłku.

To w takim razie zapylamy fiołki, żeby nam zielony cudak powstał, trzeba by żółty z niebieskim, jak dobrze pamiętam z plastyki  Laughing Laughing Laughing.

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #154 : Wrzesień 18, 2009, 09:21:21 »

Można przenosić pyłek pędzelkiem. Próbowałam rok temu zrobić taki eksperyment. Pyłek z jednego przenosiłam na słupek drugiego. Chyba nieumiejętnie to robiłam, bo tylko 1 kwiatek się zapylił. Powstało nasionko - tak jakby część słupka urosła, pogrubiała. A po 2 tygodniach uschło  Sad To nasionko musi być bardzo długo na fiołku, żeby dojrzało. Jest to czasochłonne zajęcie dla wytrwałych.

Wwwiola  Cool
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #155 : Wrzesień 18, 2009, 09:33:30 »

To ja nie mądry człowiek, miałam nasionka i wywaliłam  Smile, na granatowym były, mogłabym pomoczyć w jakiejś farbie spożywczej  Confused Smile.

Ja robiłam taki eksperyment, jeszcze przed moim zaistnieniem tutaj, połączyłam kawałki liścia z różnych kolorów, właśnie 2 eksperymenty mi zakwitły, jeden był podpisany "ciemno różowy" a zakwitł na granatowo, spokojnie, spokojnie, liście mi się pewnie po...czyły  Smile, drugi miał być biały z czymś i wynik eksperymentu jest taki, że ..... jest biały bez niczego  Smile, ale jakie ma ładne liście, tak jak jego "matka".

donama
Gaduła

« Odpowiedz #156 : Wrzesień 18, 2009, 10:14:33 »

Jak połączyłaś te listki ,muszą się stykać ogonkami czy jak ,bo nie mogę sobie tego wyobrazić  Smile
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #157 : Wrzesień 18, 2009, 10:17:21 »

Ja wycinałam takie kliny, tak jak się drzewa owocowe szczepi  Smile

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #158 : Wrzesień 18, 2009, 10:18:35 »

Dziewczyny, Ariadna lub malena pokazywały próby takich eksperymentów.To nic nie daje  Smile Materiał genetyczny nie wędruje w ten sposób.

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #159 : Wrzesień 18, 2009, 10:20:17 »

No właśnie piszę Asiu, że nic mi z tego nie wyszło  Smile

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #160 : Wrzesień 18, 2009, 10:23:43 »

Ja to bym sobie zapyliła coś  Confused chętnie.

Pozdrawiam Asia Smile
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #161 : Wrzesień 18, 2009, 10:24:27 »

To leć po pędzelki  Smile Smile Smile , mówię Ci niebieski z żółtym   Smile Smile.

donama
Gaduła

« Odpowiedz #162 : Wrzesień 18, 2009, 10:38:41 »

Ja bym chętnie poeksperymentowała ale mam jednego kwitnącego ,a może by go tak z czym innym   Smile
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #163 : Wrzesień 18, 2009, 10:48:06 »

To trzeba Ci pyłu strząchnąć ze swoich  Smile

necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #164 : Wrzesień 18, 2009, 10:58:31 »

donama, ze słonecznikiem, może wyjdą kwiaty jak na fiołku ale wielkości słonecznika  Smile  Laughing

Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #165 : Wrzesień 18, 2009, 11:00:33 »

A nasiona będą pachniały jak fiołki leśne  Smile

donama
Gaduła

« Odpowiedz #166 : Wrzesień 18, 2009, 11:07:09 »

Mam kilka kwitnących storczyków  Confused ciekawe co by wyszło  Laughing
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #167 : Wrzesień 18, 2009, 11:10:53 »

Confused fiołek może skoczyć na drzewo   Very Happy

malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #168 : Wrzesień 18, 2009, 11:18:16 »

Mam kilka kwitnących storczyków  Confused ciekawe co by wyszło  Laughing

Koniec kłopotów z podlewaniem...  Wink

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
donama
Gaduła

« Odpowiedz #169 : Wrzesień 18, 2009, 11:24:07 »

Storczyki o włochatych bulwkach i liściach Smile
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #170 : Wrzesień 20, 2009, 17:56:51 »

Właśnie kupiłam sobie listki na ebay,u  Laughing  Ktoś już je ma- część kundelki ,ale cudne od murmerle  Laughing

Pozdrawiam Asia Smile
goll
Rezydent

« Odpowiedz #171 : Wrzesień 20, 2009, 18:06:09 »

To,jak dojdą pokazuj natychmiast.

mamuna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #172 : Wrzesień 21, 2009, 18:59:02 »

Mam takie pytanie, jako żółtodziób Wink
Czy ten fiołek to jest rzeczywista odmiana?

Nazywa się Optimara Millennia.
Gdzie ewentualnie znajdę opis tej odmiany (po angielsku)?
Pytam o to ponieważ często widuję identyczne fiołki w kwiaciarniach, nawet mam takiego jednego w domu i jestem ciekawa, czy to jest konkretna, zarejestrowana odmiana czy po prostu coś w stylu nazwy handlowej Smile

EDIT
Chyba znalazłam opis, ale niestety po rosyjsku... Ktoś pomoże?  Sad
http://www.violet.ru/katalog/html/file1153_1.html

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #173 : Wrzesień 21, 2009, 19:11:06 »

Optimara Millenia jest odmianą zarejestrowaną w katalogu AVSA i wygląda tam tak:

http://www.avsa.org/Photographs/OptimaraMillenniaLrg.jpg#http://../Photographs/OptimaraMillenniaLrg.jpg#

Jeżeli nie kupiłaś fiołka jako Optimara Millenia - nie możesz go tak "ochrzcić" tylko dlatego, że jest podobny, albo nawet identyczny.

Strona internetowa rodziny Holtkamp, która zajmuje się hodowlą przemysłową fiołków afrykańskich z serii Optimara.

http://www.optimara.com/

Optimara Millenia: http://www.optimara.com/optimarafieldguide/varietiesm-z/millennia.html

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #174 : Wrzesień 21, 2009, 19:11:18 »

A to nie Crimson Ice?

Ja mam kundelka w typie tej odmiany Laughing

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #175 : Wrzesień 21, 2009, 19:12:28 »

Opis po angielsku:

OPTIMARA MILLENNIA (8965) 01/31/2001 (Holtkamp) Single white sticktite/purple-red striped lower petals. Medium-dark green, plain, pointed, glossy, hairy/red back. Standard

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #176 : Wrzesień 21, 2009, 19:14:52 »

mamuna - po prostu masz ślicznego fiołka nieodmianowego.  Very Happy

mamuna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #177 : Wrzesień 21, 2009, 19:21:05 »

Super, dziękuję za pomoce Smile

Jeżeli nie kupiłaś fiołka jako Optimara Millenia - nie możesz go tak "ochrzcić" tylko dlatego, że jest podobny, albo nawet identyczny.
Nie, nie, nie miałam zamiaru żadnego fiołka "ochrzcić" żadnym mianem Wink Mój był kupiony jako nieodmianowy i taki zostanie, dla mnie ma naprawdę dużo uroku i nie muszę go podkreślać nawet najbardziej poetyckimi nazwami Smile W temacie fiołków dopiero się rozglądam, dlatego nie zawsze wszystkie odmiany i określenia, jakie tu widzę na forum, są dla mnie zrozumiałe. Wolę zapytać Wink
A pytanie zadałam, ponieważ - jak napisałam - widuję fiołki o kwiatach jak na zdjęciach i nie wiedziałam, czy w świecie fiołków istnieje coś takiego jak "nazwa handlowa" pewnej odmiany kolorystycznej i czy fiołki o takich kwiatach nie figurują pod taką nazwą Smile To teraz jestem mądrzejsza o tę jedną rzecz Wink

vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #178 : Wrzesień 22, 2009, 10:28:50 »

Oj, oj..... Smile Smile mamuna...to "wsiąkniesz" w tym temacie Smile...to  jest wysoce "niebezpieczne".
Fiołki mają to do siebie, że nigdy ich nie jest dosyć ... Very Happy

mamuna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #179 : Wrzesień 22, 2009, 16:51:43 »

Hehe, jakieś hobby w końcu warto mieć Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: