Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 03:58:20
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roslin - AKWARIUM cz 4  (Przeczytany 55042 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #240 : Marca 10, 2010, 19:56:49 »

Nie ryzykowałem, bo nie wiadomo co im dolegało. Gdybym je kupił, to musiałbym postawić zbiornik kwarantannowy, potrzebny byłby też żywy plankton żeby nabrały kondycji a stawy są wymrożone.
Gatunki ,które są rozmnażane w hodowlach ,stopniowo stają się coraz bardziej tolerancyjne do środowiska tworzonego im a akwariach, stają się coraz łatwiejsze w utrzymaniu i rozmnażaniu. Równie ładny ,a może nawet ładniejszy jest M.sweglesi, tylko że M. megalopterus jeszcze nie rozmnażałem.
Wiesz,że z dokładaniem towarzystwa dorosłym skalarom musisz być ostrożny? Skalary mogą potraktować małe ryby jak pokarm.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #241 : Marca 10, 2010, 20:41:32 »

Skalary mogą potraktować małe ryby jak pokarm.

Oj wiem, na Neonach szybko się tuczyły Smile Teraz rodzące się małe mieczyki robią za naturalny pokarm. Niestety nie mam miejsca na drugi zbiornik w którym mógłbym odhodowywać mieczyki.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #242 : Marca 10, 2010, 23:04:30 »

Jeżeli chce się mieć wielogatunkową obsadę ze skalarami w składzie, to najprościej jest dodać skalary jako ostatnie i najlepiej żeby to były ryby młode, jeszcze nie całkiem wyrośnięte

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #243 : Marca 12, 2010, 20:24:33 »

To nic nie daje. Ja swoje skalary wpuszczałem jako 4-5 cm podrostki do stadka neonów. Po półtora roku skalary uznały że neonki nadają się do jedzenia Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #244 : Marca 12, 2010, 21:38:53 »

Moze za malo zroznicowana dieta? Ja swoje karmilam ochotka i wodzieniem i sie za neony nie braly. A byly juz wielkosci dloni.

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #245 : Marca 12, 2010, 22:03:18 »

Ja miałem w takim razie szczęście, bo obyło się bez strat. Może dlatego ,że karmiłem ryby żywym planktonem? Zawsze  miałem też dużo roślin, więc w razie zagrożenia ryba miała się gdzie schować . Kiedy dobrała się para skalarów, resztę ryb przeniosłem do innych zbiorników,bo zależało mi na przychówku.

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #246 : Marca 25, 2010, 22:00:28 »

Pojawiły się już larwy komarów w okresowych zbiornikach,  bardzo dobry pokarm dla ryb. Zaczyna się też sezon na oczliki.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #247 : Marca 27, 2010, 09:32:04 »

Ja u siebie jeszcze nie widziałem Sad No ale u mnie "pogoda jak u ruskich" Smile

Kolejna część http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18630.0

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: