Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 02:53:43
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roslin - AKWARIUM cz 4  (Przeczytany 55041 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Lipca 08, 2009, 11:04:29 »

Z ta rzesa to pozniej jest klopot.Zostawiam akwa na kilka dni bez opieki i rzesa zarasta cala powierzchnie.Nie moge sie teraz jej pozbyc.Ma ktos na to sposob?

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #31 : Lipca 08, 2009, 11:07:31 »

Chyba po prostu trzeba wyłapywać do skutku.  Sad Smile
Ja mam akwarium ekstremalne. Ogromne ryby w stosunkowo małej objętości (ale nie pływają tylko siedzą w kryjówkach) + masa mrożonego jedenia (1/2 tabliczki mrozonej ochotki dziennie). Rzęsa w znaczący sposób poprawiła sytuację.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Lipca 08, 2009, 11:15:16 »

To jest dobre,ale sadze ze nie do akwa roslinnego.To juz lepiej pistia.Tez pozera azotany ale latwiej wylowic.u rzesy wystarczy drobnmiutki zaginiony gdzies kawalek i za kilka dni jest znow wszedzie.A jak sie ma przy powierzchni liscie innych roslin to to praca syzyfowa,wylawianie rzesy z pomiedzy tych lisci.Sama z tym walcze i zawsze jakis kawalek gdzies zostanie.

Post dołączony: Lipca 08, 2009, 11:16:06
masa mrożonego jedenia (1/2 tabliczki mrozonej ochotki dziennie). Rzęsa w znaczący sposób poprawiła sytuację.

Lo matko!To co ty w tym akwa trzymasz? Smile Very Happy

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Lipca 08, 2009, 11:21:03 »

Węgorki Macroghnatus armatus. 3 sztuki po 80 cm w 200 L akwarium.  Shocked
+ cała masa innych ryb, które teoretyczne miały byc małe, ale na tym żarciu nie są  Confused

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Lipca 08, 2009, 13:35:57 »

A to przy takiech rybciach,to o roslinach mozesz tylko pomarzyc? Smile

lwica79
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Lipca 08, 2009, 20:01:59 »

Węgorki Macroghnatus armatus. 3 sztuki po 80 cm w 200 L akwarium.  Shocked
+ cała masa innych ryb, które teoretyczne miały byc małe, ale na tym żarciu nie są  Confused

Nie żal Ci tych Twoich rybek....w takiej ciasnocie, takie sztuki. To jak zamknąć człowieka w małej łazience i tam trzymać ..i tuczyć. Moim zdaniem bardziej humanitarne już było by dać je zjeść temu kotkowi z awatara.

gg.3597720    email: aronia26@wp.pl
Domowa zieleń -Lwica79
Moje fuksje
Pozdrawiam. Edyta
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #36 : Lipca 08, 2009, 22:25:56 »

Z pływających roślin polecam ceratopterys i wąkrotkę. W żyznej wodzie pięknie i błyskawicznie rosną.Dobra jes też wgłębka, lubią ją też ryby. Rzęsa to zmora, wybieranie każdej drobiny jest koszmarne ale nie znam innego sposobu na pozbycie się jej.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #37 : Lipca 09, 2009, 05:29:20 »

Ale to rosliny raczej do niezbyt zageszczonych akwa.Swoje cerapopteris oddalam,bo urosla wielka na pol akwa i wypuszczala liscie nadwodne.Przez to zabierala mnostwo swiatla.Ale jak ktos lubi cieniste zakatki,to jak najbardziej.Riccie mam,ale jako trawnik  Cool

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Lipca 09, 2009, 06:56:06 »

Lwico, ten gatunek w ogóle nie pływa. Są jak mureny, raz dziennie wysuwają łby na jedzenie. Nawet jak miałabym 500 L to i tak bym ich nie widywała, a każda siedziałaby w upatrzonej jamce. Ona nawet kryjówek nie zmieniają/zamieniają. W akwarium nie ma nic, dopóki jedzenie sie nie pojawi.  Sad

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Lipca 09, 2009, 12:31:28 »

Red cherry mam od ok roku.Dopiero teraz pojawilo sie cos co mnie zaintrygowalo.Jeden z samcow zamiast czerwonawych pasow na ciele (nie wiem jak to nazwac one sa przeciez polprzezroczyste z delikatnymi czerwonymi oznakami) ma czarne pasy Neutral Jest narazie mlody,ok 2 miesiecy. Aktywny i wyglada na zdrowego. Trzymam z nimi red crystal a wiec te przeciez sie nie krzyzuja.Co to moze byc? Ze zdjeciem ciezko bo krewetek w akwarium sporo i akwa bardzo zarosniete. W sumie ma podobne pasy jak ta krewetka na forum (na gorze forum) na pierwszym zdjeciu. Roslin zadnych nie dodawalam,krewetek tym bardziej.

Udalo mi sie zrobic jakies fotki,ale nieostre,bo przednia szyba troche zarosnieta glonami.Zauwazylam,ze on ma te czarne wzorki jak jedna z samic,(dziwne obarwienie ma)

Spotkal sie ktos z czym takim?a moze to normalne?tylko ze inne moje samce sa czerwonawe Confused  To ten na galezatce.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1563e626c7c6c084.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6212f9a5445192eb.html

lwica79
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Lipca 09, 2009, 21:04:26 »

Gdybym ja miała zgadywać po tych fotkach co to za krewecia to obstawiła bym Biene gdadacji C.  Od dawna masz Crystal Redy? Może któreś z nich pochodzą z krzyżówek z Bienkami? No i czy to możliwe że to jakiś maluch Crystali?

gg.3597720    email: aronia26@wp.pl
Domowa zieleń -Lwica79
Moje fuksje
Pozdrawiam. Edyta
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Lipca 09, 2009, 21:11:11 »

Do tej pory wylegaly sie same crystale.Od poczatku bialo-czerwone Confused Confused Hodowca,od ktorego je mam,mial tez tylko same crystale. O black bee juz myslalam,tylko jakos malo tego czarnego Confused

Post dołączony: Lipca 10, 2009, 15:04:40
Znalazlam takie cos w necie
http://www.akwaria.pl/krewetki/pliki/caridina_biene_2.jpg

gabiko
Aktywny
**

« Odpowiedz #42 : Lipca 19, 2009, 18:10:02 »

Dzięki za słowa otuchy - gupiki są faktycznie bardzo delikatne - nie mam już ani jednej sztuki.. Sad
Reszta ryb w porządku oprócz jednej paletki, ale to inna historia. Z azotanami sobie poradziłam - okazało się, że w microsorium na dole była cała składnica nie zjedzonego żarełka - musiałam je mocno przetrzebić, tak samo jak i pozostałe roślinki.....
Teraz jest goło, żadnych gąszczy  Sad Sad ale odrosną Smile świetlówki mam dobre - tylko niestety teraz walczę z glonami  Mad Mad
Z większością sobie poradzę - niestety kosztem roślin  Sad Sad

lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #43 : Lipca 20, 2009, 11:43:59 »

O ile dobrze zrozumiałem , to przekarmiłaś i masz mocno zanieczyszczone dno.  W takiej sytuacji przepłukiwałem dno wkładając w piasek wylot rurki filtra kubełkowego a wlotową łapałem wypłukiwane brudy- na zasadzie odkurzacza. Tak przemywałem podłoże bez wyjmowania czegokolwiek z akwarium.

gabiko
Aktywny
**

« Odpowiedz #44 : Lipca 20, 2009, 20:12:59 »

Nie, nie przekarmiłam ich - po prostu po wymianie wody i diecie padło mi kilka rybek - okazało się, że azotany mam wysokie (przyczyna była w resztkach pokarmu zachomikowanych pewnie przez moje szalone rybole na później) - ale już jest dobrze (mam nadzieję...) - a co do sposobu czyszczenia dna, to masz bardzo ciekawy pomysł Smile ja zazwyczaj używałam odmulacza, ale Twój sposób wydaje mi się prostszy - muszę go wypróbować Smile

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #45 : Lipca 23, 2009, 20:47:37 »

Poradźcie co nam zrobić z korzeniem w akwarium,bo cały czas wypływa na razie przyłożony kamieniami ale nic nie nasiąka i cały czas jest lekki  Sad tylko nie każcie mi z niego zbudować z niego łódki    Smile a tak poważnie czy da się coś z nim zrobić,przecież gwoźdźmi go nie przybiję  Confused
paolka
Rezydent

Zachodniopomorskie - 7a

« Odpowiedz #46 : Lipca 23, 2009, 20:54:48 »

Jedyna rada to czekać. Długo już tak leży? Jakiego pochodzenia jest korzeń?

Pozdrawiam
Paulina
midutki
Aktywny
**

Toruń

« Odpowiedz #47 : Lipca 23, 2009, 21:11:47 »

Mój mąż mówi, że nasiąkanie może potrwać cytuję "o ho ho". Np. dąb nawet i 2 lata Confused.
Mówi też, że możesz spróbować go wygotować.
No i czekać, czekać do zwycięstwa.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #48 : Lipca 24, 2009, 08:39:51 »

Wygotuj go ze dwa razy w nasyconym roztworze soli.Potem wymocz kilka dni w wodzie, zmieniajac ja codziennie. Skad masz korzen?

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #49 : Lipca 24, 2009, 11:56:56 »

Więc tak,korzeń dostałam razem z całym zestawem akwarystycznym,nie wiem co to za drzewo  Sad ,a leżakuje w wodzie ok.dwa tygodnie.A gotowanie(ale bez soli) nic nie pomogło  Smile
Kasiu a ta sól nie będzie potem przenikać do wody w akwarium  Confused
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #50 : Lipca 24, 2009, 12:13:17 »

Dlatego musisz ten korzen wymoczyc przed wlozeniem do akwarium by wyplukac sol. Tak pisza w starych poradnikach Confused

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #51 : Sierpnia 07, 2009, 14:01:21 »

Ale tu cisza nastala Smile U mnie akwarium powoli bedzie przechodzilo zmiany. Docelowa obsada beda danio margaritatus Smile
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/images/cc_danio_margaritatus.jpg
http://www.buntbarschfreunde.de/content/view/233/152/

gabiko
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Sierpnia 07, 2009, 19:28:53 »

a to nie jest to samo co microrasbora galaxy? tak mi się wygląd wydał podobny - http://images.google.pl/images?hl=pl&lr=&um=1&sa=1&q=microrasbora+galaxy&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&aq=f&oq=

a co do danio - w tej chwili u mnie pływają zwykłe i czerwone - zwykłe i lamparcie, ale pojawiły się w sprzedaży nowe fajne odmiany - ta jest po prostu bosska  Very Happy http://www.seriouslyfish.com/images/Danio%20choprai%20WSFT0028.jpg

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #53 : Sierpnia 07, 2009, 21:35:38 »

To wczesniejsza, nie poprawna nazwa.Wreszcie udalo im sie nazwac rybe porzadnie,mam nadzieje tylko ze ostatecznie Smile

gabiko
Aktywny
**

« Odpowiedz #54 : Sierpnia 08, 2009, 08:57:50 »

podejrzewam, że i tak będzie chodziła pod nazwą microrasbory, bo pod tą była wcześniej - a swoją drogą to jak pierwszy raz zobaczyłam tą rybkę to się zaczęłam zastanawiać co ona ma wspólnego z rasborami Smile tym bardziej, że pływa u mnie kilka espejek

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #55 : Sierpnia 08, 2009, 10:34:39 »

W Niemczech abrdzo pilnuja, by nowa, niby poprawna nazwa weszla do uzytku.  Confused

gabiko
Aktywny
**

« Odpowiedz #56 : Sierpnia 09, 2009, 09:11:55 »

Oby im się udało - może za jakiś czas i u nas nowa nazwa się przyjmie - popatrz tutaj http://www.allegro.pl/search.php?string=galaxy&cat_no_limit=1&category=5&category=1528 - obawiam się jednak, że ciężko to będzie szło  Mad Mad
Może część osób będzie miało pojęcie o właściwej nazwie, ale reszta "zwykłych" ludzi dalej będzie traktować tą rybkę jako galaxy  Mad Mad
Ale należy być dobrej myśli Smile

Ja z kolei jakiś tydzień temu wyczaiłam kolejną "odmianę" ramirezki Smile juz jest na alledrogo - electric blue  Very Happy Very Happy Very Happy

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #57 : Sierpnia 09, 2009, 13:15:33 »

Z tymi nazwami to wszędzie jest zamieszanie i w świecie roślinnym i zwierzęcym.
Kupiłam do swojego zbiornika blyxa japonica i mam problem ryby wykopują ją z podłoża  i dodatkowo obgryzają,ale tylko ją innym nie robią nic.
gabiko
Aktywny
**

« Odpowiedz #58 : Sierpnia 10, 2009, 10:09:38 »

Jeżeli chodzi o roślinki, to mnie osobiście najbardziej denerwuje to, że czasami jako rośliny akwarystyczne sprzedawane są zwykłe "parapetowe doniczkowce".. Sad Sad
I niestety kupa ludzi się tak nacina.... Nawet ja się kiedyś nacięłam....

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #59 : Sierpnia 10, 2009, 10:24:43 »

A ja sie zrobilam bezczelna Smile Jak widze pod woda skrzydlokwiata czy dracene, to ide do keirownika i mowie mu,ze zglosze to do wladz wyzszych jako oszustwo Cool Przewaznie przekladaja to do odzielnego zbiornika i sprzedaja jako rosliny ladowe do paludarium  Cool

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: