Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 04:24:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roslin - AKWARIUM cz 4  (Przeczytany 55043 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #210 : Lutego 19, 2010, 10:23:01 »

Małgosiu,
Według mnie ślimak jest zbędny - rozmnoży się tylko i po 2-3 miesiącach wszędzie będą małe ślimaczki których potem praktycznie na da się pozbyć.
Jeśli chcesz w akwarium żabienicę to poszukaj żabienicy amazońskiej - Echinodorus Amazonicus - z moich obserwacji to jest najłatwiejsza żabienica w uprawie. Kiedyś miałem ją i rosła ładnie nawet przy umiarkowanym oświetleniu. Później zlikwidowałem zbiornik na jakiś czas i od tamtej pory nie mogę nigdzie znaleźć tej rośliny, czego żałuję. Musi mieć tylko sporo podłoża pod sobą - z 8 do 10 cm.
Aha, i nie licz że uda Ci się kupić dwie samice i jednego samca gurami - płci nie da się odróżnić u okazów kupowanych w sklepie - no chyba że znajomy hodowcy Ci oferuje taki "zestaw"
 Rybki przez Ciebie wymienione nie produkują zbyt wiele "pozostałości" i przy dwóch dobrych filtrach po mojemu obsada fajna.
 Niech się mężulek cieszy neonami Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #211 : Lutego 19, 2010, 11:40:16 »

Tez bym zrezygnowala ze slimaka ale i z gurami. Ale to moje zdanie Cool Roslinki jak najbardziej sie nadaja-oprocz bakopy-bedzie sie wyciagala. Mozesz dodac jeszcze Tzw.    Lomariopsis lineata / Süßwassertang. Swietnie rosnie przy malym oswietleniu, mam go u sibie w zbiorniku http://www.aquaristik-im-keller.de.tl/Lomariopsis-lineata--s--S.ue..ss.wassertang.htm
Oprocz tego mchy, ale te zwarcie rosniace ( christmas moos na przyklad)

maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #212 : Lutego 19, 2010, 12:00:51 »

Czemu Kasiu zrezygnowałabyś z gurami?

Pozdrawiam Małgorzata
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #213 : Lutego 19, 2010, 12:24:46 »

Paolka akwa genialne Very Happy coś niesamowitego Very Happy Very Happy
Piękne masz mchy w kostce,jak one się nazywają? Very Happy

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #214 : Lutego 19, 2010, 14:21:59 »

Czemu Kasiu zrezygnowałabyś z gurami?
Bo moim zdaniem poewstanie zupa rybna  Smile Ale ja lubie jedno mx dwa rodzaje ryb w akwa.

maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #215 : Lutego 19, 2010, 15:04:01 »

Ja też nie chciałabym przerybienia, muszę to przemyśleć Confused

Pozdrawiam Małgorzata
paolka
Rezydent

Zachodniopomorskie - 7a

« Odpowiedz #216 : Lutego 19, 2010, 17:00:20 »

Paolka akwa genialne Very Happy coś niesamowitego Very Happy Very Happy
Piękne masz mchy w kostce,jak one się nazywają? Very Happy

Dziękuję w imieniu mojego M.
W kostce są christmas moss oraz java moss.
W tym dużym zbiorniku natomiast jest jeszcze willow moss (te trzy kępki na korzeniu).

Pozdrawiam
Paulina
lwica79
Aktywny
**

« Odpowiedz #217 : Lutego 22, 2010, 11:26:15 »

maag a czy 6-8 sztuk Pielęgniczek ramireza to nie za dużo? To nie jest rybka stadna i moim zdaniem nawet przy Twoim litrażu będą walki o terytorium i część Ramirezek będzie pływała niespokojna/odbarwiona. Piszę z doświadczenia, bo sama miałam w 300l początkowo dwie parki...i momo to się bardzo przeganiały wzajemnie, więc zostawiłam jedną parkę i teraz można te dwie sztuki podziwiać w pełnej krasie, bez nerwowego ganiania. A jeśli nawet zdecydujesz więcej niż jedną parkę mieć, to moim zdaniem maksymalnie dwie w Twoim zbiorniku...i nie więcej.

gg.3597720    email: aronia26@wp.pl
Domowa zieleń -Lwica79
Moje fuksje
Pozdrawiam. Edyta
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #218 : Lutego 22, 2010, 11:49:10 »

Zastosuję się do Twojej rady Edyto, bo z tego co czytam, to większość akwarystów ma jedną parkę ramirezek. Coraz mniej mi się robi tych rybek Smile Może jakąś ładną parkę jednak by dołożyć? Może barwniaka?

Pozdrawiam Małgorzata
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #219 : Lutego 22, 2010, 14:09:02 »

Barwniak to dosyc agresywna ryba, szczegolnie w czasie godow. Piekna ale raczej do trzymania tylko z innymi pielegnicami.

maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #220 : Lutego 22, 2010, 14:15:23 »

Wiem Kasiu, że nie lubisz "przerybienia gatunkowego", ale może doradzisz jakąś parkę.

Pozdrawiam Małgorzata
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #221 : Lutego 22, 2010, 16:03:28 »

A nie wystarczy stadko razborek i do tego parka ramirezek, plus otoski?  Smile

maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #222 : Lutego 22, 2010, 17:13:46 »

Idąc za radą doświadczonych, wystarczy Smile Niestety sponsor-mąż zażyczył sobie neonki, więc będą zamiast razborek.

Pozdrawiam Małgorzata
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #223 : Lutego 22, 2010, 17:35:21 »

maag a czy 6-8 sztuk Pielęgniczek ramireza to nie za dużo? To nie jest rybka stadna i moim zdaniem nawet przy Twoim litrażu będą walki o terytorium i część Ramirezek będzie pływała niespokojna/odbarwiona. Piszę z doświadczenia, bo sama miałam w 300l początkowo dwie parki...i momo to się bardzo przeganiały wzajemnie, więc zostawiłam jedną parkę i teraz można te dwie sztuki podziwiać w pełnej krasie, bez nerwowego ganiania. A jeśli nawet zdecydujesz więcej niż jedną parkę mieć, to moim zdaniem maksymalnie dwie w Twoim zbiorniku...i nie więcej.

Lwico, owszem, masz rację że Ramirezki to nie są stadne ryby i przeganiają się bo są terytorialne. Ale nie są one tak agresywne jak np. Barwniaki czy typowe pielęgnice i nie robią sobie przy tym krzywdy. Poza tym jeśli piszesz że u Ciebie w 300l 2 pary Ramirez ciągle były znerwicowane i biły się, to chyba żadnych zakamarków ani kryjówek nie miały. Przy kryjówkach Ramirezki zajmują bardzo małe terytoria i nie ma żadnego problemu z utrzymaniem kilku par, które świetnie egzystują obok siebie bez żadnych nerwowych bijatyk.
Druga sprawa jest taka, że Małgosia dopiero urządza zbiornik dla ryb, a jeśli chce mieć ryby sparowane to niestety musi nabyć kilka sztuk żeby z gromadki mogły dobrać się odpowiadające sobie pary. Innym wyjściem jest zakup dobranej pary u zaprzyjaźnionego akwarysty - w sklepie zoologicznym nie sprzedają dobranych par. Czasami jeśli wiadomo który samiec a która samica to parują je "na chama". Chociaż rzadko spotyka się sprzedawców w sklepach zoo którzy naprawdę potrafią określić płeć u pielęgnicowatych.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #224 : Lutego 22, 2010, 18:00:44 »

O jakiego barwniaka pytasz? Czerwonobrzuche hodowałem , mogą być agresywne w czasie tarła,szukając miejsca na gniazdo potrafią też wykopać niemałą dziurę w dnie. Poza tarłem są spokojne i mogą być w zbiorniku wielogatunkowym. Nie trzymałem z nimi nigdy innych pielęgnic, ale myślę ,że z ramirezkami mogą wejść w konflikt o podział dna. Poza tym to bardzo ładna i mało wymagająca ryba, samica jest ładniej wybarwiona od samca a stadko maluchów z rodzicami ,to piękny widok.
Widzę ,że bardzo modne stały się razbory klinowe i neony. Nie zapominajcie, że jest co najmniej kilka a może kilkanaście gatunków ,równie ładnych jak neony a ładniejszych od razbor, o podobnych wymaganiach siedliskowych, ryb z rodziny kąsaczowatych.

laura01
Aktywny
**

« Odpowiedz #225 : Marca 03, 2010, 11:01:29 »

Paulinko   na zdjęciu pokazałaś akwarium, które  bardzo mi się spodobało Very Happy
Moim marzeniem jest takie 500L wbudowane w ścianę Smile
Mam pomysły szalone  Smile Sad
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #226 : Marca 03, 2010, 12:42:30 »

Powiedz jeszcze że w bloku na IV piętrze Smile Smile Smile

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #227 : Marca 03, 2010, 13:57:13 »

Powiedz jeszcze że w bloku na IV piętrze Smile Smile Smile
Nie szalone. Czasem opiekuje sie akwarium znajomych-1200 l,3 pietro w bloku. Stoi na duzej plycie. Moim marzeniem jest akwarium dlugie, dosyc szerokie ale niskie. Tak na 1000l. Very Happy

laura01
Aktywny
**

« Odpowiedz #228 : Marca 03, 2010, 17:31:25 »

Hi hi  nie w bloku Smile  ''kiedyś'' w moim domku Smile
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #229 : Marca 03, 2010, 18:59:56 »

Ooooooooo, Kasiu, a co tam pływa? A moja żona martwiła się co będzie jak pęknie nasze 270l  i popłynie z IV piętra Confused

Lauro, ja też chciałem zbiornik wbudowany w ścianę ale warunki nie pozwalają w moim mieszkanku Sad

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #230 : Marca 03, 2010, 22:38:28 »

W sumie troche misch masz Very Happy Teczanki, neony i masaaaaaa krewetek red cherry.

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #231 : Marca 04, 2010, 17:06:43 »

Może coś nie całkiem na temat ale mam dwie młode heleny i muszę się ich pozbyć bo nie starcza im jedzenia.
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #232 : Marca 07, 2010, 18:26:11 »

Do moich ulubionych gatunków należą m.in. tetra cesarska

Na zdjęciu samiec .
To czerwone tetry, w tle mieczyki hellera:

Jeden z moich zbiorników:

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #233 : Marca 08, 2010, 10:05:15 »

Może coś nie całkiem na temat ale mam dwie młode heleny i muszę się ich pozbyć bo nie starcza im jedzenia.
Lidka, chodzi Ci o Anentome Helena? Byłabym chętna, ale czy można je wysłać pocztą?

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #234 : Marca 08, 2010, 15:35:57 »

Al_Inka tak bez problemu można je przesłać pocztą,ja je tak dostałam tylko trzeba by poczekać na ocieplenie.
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #235 : Marca 08, 2010, 15:41:21 »

To ja się piszę  Cool 
W jednym mam bocje, więc nadmiar ślimaków mi znika. W drugim natomiast są razbory klinowe i kilkanaście Red Cherry. Zatoczki i świderki mnożą się w nim na potęgę.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #236 : Marca 09, 2010, 09:38:26 »

Ok,są Twoje   Cool podaj adres na PW jak się ociepli to wyślę.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #237 : Marca 09, 2010, 14:22:38 »

Leśniku, czy ta duża roślina na ostatnim zdjęciu to Echinodorus Amazonicus?
Tetry cesarskie  są bardzo ładne i ciekawe w obserwacji. Kiedys chciałem je hodować ale u mnie nawet ładne gupiki ciężko jest dostać. Najczęściej w sklepie zoo sprzedają jakieś odpady hodowlane, które dla zupełnych laików wyglądają jak "ładne i kolorowe rybki".  jednak na chwilę obecną w  zbiorniku zamierzam zostawić parę skalarów i mieczyki (muszę tylko dokupić jeszcze 2 samice). Resztę, czyli 2 samice ancitrusa, molinezję i kiryśnika chcę się pozbyć.  Później zobaczymy "co z tego wyrośnie" Smile

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #238 : Marca 09, 2010, 20:03:11 »

Tak , to E. amazonicus. Odławiałem niedawno setkę mieczyków i rośliny niestety ucierpiały. Chętnie dałbym miecze za ancistrusy, ale to chyba się nie uda ze względu na dzielącą nas odległość.
Cóż ,wybór gatunków i jakość ryb w naszych sklepach zoologicznych nie jest oszałamiający ,a ładnego mieczyka niełatwo  w sklepie kupić.  Szukam od jakiegoś czasu barwieńców czarnych /Megalamphodus megalopterus/, ostatnio nawet widziałem je w sklepie ale nie kupiłem, nie byłem pewny czy przeżyją choć ze 48 godzin Mad.
Szukałeś niedawno roślin, jeżeli nie zdobyłeś to jak się ociepli mogę Ci wysłać szczepkę anubiasa -na zdj. mojego akwarium, to ta kępa z lewej.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #239 : Marca 10, 2010, 11:37:51 »

No niestety, nie ma co.
Mówisz że fantomy Ci się podobają  Confused Mnie też, ale nie będę jeździł po Polsce i ryb szukał. Jeżeli miałeś okazję nabyć niedrogo trzeba było próbować. Wbrew pozorom te wszystkie ryby opisywane jako "trudne" aż takie trudne nie są. Kiedyś Neony czerwone opisywano jako bardzo trudne i problematyczne w hodowli, a one wcale nie są bardziej problematyczne od Neonów Inessa. Co innego gdy chodzi o tropheusy czy paletki - tu kluczową rolę odgrywa rodzaj pokarmu jaki im się podaje. Ale to temat rzeka.
 W chwili obecnej planuję do pary skalarów nabyć stadko właśnie jakiś kąsaczy (kiedyś miałem bystrzyki barwne)
i kilka małych pielęgniczek na dno, ewentualnie piskorki do tego. Ale to dopiero w następnym roku jeśli fundusze pozwolą.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: