Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 24, 2014, 18:42:04
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gołębie i większe ptaki hodowlane  (Przeczytany 3362 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jola78
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 26, 2009, 02:58:04 »

Witam wszystkich i zapraszam do obejrzenia moich fotek,może ktoś z Was też posiada jakieś ptactwo,chociaż nie jest łatwo pogodzić uprawę roślin z hodowlą drobiu.Przypomina to trochę wojnę podjazdową.Oto wygrana bitwa perliczek(perliczki w pomidorach i perliczki w winogronach)

a to kury brahmy i kogucik hamburski kropkowany

dorosły samiec pawia

i wścibska samica(co ta pani tam robi?)

i młody biały samiec(czyż nie jest przystojny?)

chociaż ogon mu jeszcze nie urósł

a oto Kurczak Mały,mój pierworodny,własnoręcznie wysiedziany w inkubatorze

Pozdrawiam Jola
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 26, 2009, 08:58:07 »

Nareszcie ptaszki!  Smile Smile Smile
Na drobiu hodowlanym się nie znam, ale bardzo lubię zdjęcia poglądowe. Wklejaj, wklejaj fotki! Najlepiej duuużo! Very Happy
Czy pawie tak swobodnie się poruszają? Brahmy mają świetne pantalony. A maluszek to czyj? Znaczy się pawiowy? Bo nie odróżniam.  Embarassed Very Happy

Chciałam jeszcze nieśmiało zapytać, czy spać nie możesz czy musisz wstawać tak wczesnie? Neutral

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 26, 2009, 09:37:26 »

Bialy paw Very Happy Booski Very Happy Smile

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
jola78
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 27, 2009, 02:06:58 »

Najpierw pawie były w wolierze,ale teraz jedna para łazi luzem,z kurami i razem z nimi nocuje w kurniku.Jakoś się trzymają terenu,bo świetnie latają i gdyby chciały,żaden płot nie zatrzymałby ich.
A maluszek jest kurzęcy,po mamusi brahmie(ma owłosione łapki) i tatusiu w kropki.Z hodowlą różnych ras kur jest kłopot,bo trzeba je od siebie izolować.Jeżeli nawet kogut nie poturbuje rywala,to i tak kryje tylko dominant no i wszystko się miesza...Może wyhoduję nową rasę-brahma w kropki Surprised
a pawiowe dzieci wyglądają tak (zdj.z zeszłego roku,z mamką kwoką)
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 27, 2009, 07:37:04 »

...świetnie latają i gdyby chciały,żaden płot nie zatrzymałby ich.
Dlatego się dziwiłam. Kto by pomyślał? A takie niepozorne maluszki. Zupełnie jak z bajki o brzydkim kaczątku. Very Happy Może dzięki mamce pozostają w obejściu i nie w głowie im zwiedzanie świata? Taka kokoszka to skarb jak sądzę. Zawsze ją można poprosić o zastępstwo a nie każda się sprawdza w tej roli hmm?  Confused
Co do wyhodowania nowej rasy, to chyba masz duże szanse. Dajesz im dużo swobody (i dobrze), więc kto wie co wyniknie z tych spacerów po podwórku i... ogrodzie. Mr. Green

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
Marcia2405
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Październik 18, 2009, 18:14:21 »

Witam!
Mam mały kłopot z moimi kaczkami. Wydziobują i zjadają sobie nawzajem pióra. Zupełnie nie wiem czego może im brakować. Mają paszę i wodę, wychodzą biegać, mają do dyspozycji sad. Może tutaj ktoś będzie wiedział dlaczego tak się dzieje? Jestem bezradna, to zaczęło się dwa tygodnie temu.

jola78
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Październik 19, 2009, 01:38:07 »

Mogą mieć niedobory żywieniowe,np.za mało białka.Jeżeli możesz,dawaj im do picia maślankę albo zsiadłe mleko.Nie zaszkodziłoby podać im jakieś witaminy,makro- i mikroelementy,np.mieszankę MMD(pterofagia może być spowodowana niedoborem wit.K).Poobserwuj je,czy wszystkie są wyskubane,jeżeli kilka nie,to znaczy,że właśnie one to robią i czasem wystarczy je odizolować.Dorastające kaczorki mogą sobie pozwalać na takie zabawy.Tam,gdzie śpią,nasyp im żwirku,możesz też dawać im siekaną zieleninę lub tartą marchew.Liście kapusty czy sałaty możesz powiesić w siatce po cebuli,żeby sobie skubały,może jest brzydka pogoda i po prostu się nudzą.Kiedyś były preparaty do pryskania-BPHspray i antykanibal,ale nie wiem,czy są teraz dostępne,poza tym najczęściej trzeba usunąć przyczynę a nie leczyć skutek.Aha,sprawdź,czy nie mają pasożytów zewnętrznych,wtedy same mogą się wyskubywać.Mam nadzieję,że pomogłam
Jola
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #7 : Październik 19, 2009, 09:37:05 »

Jak na tytułowe gołębie to spore te ptaszki Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Marcia2405
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Październik 19, 2009, 22:15:23 »

Ale są w tym tytule i większe ptaszki.... Wink Dzięki za pomoc. Same sobie nie wyskubują, widziałam jak jedna drugiej wyrywała piórka. Ale spróbuję zaleceń i dziękuję za odpowiedź.

Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Październik 19, 2009, 23:11:54 »

Piękne te twoje ptaszki Very Happy Jak jakimś cudem dorobię się domku na wsi to też będę miała podobne stadko Smile Puki co mam tylko możliwość wykupienia ogródka działkowego ale ich regulamin zabrania hodowania zwierząt więc klops Sad.Jak byłam mała hodowałam sobie u dziadka gołębie pocztowe rodzice się śmiali że tą pasje mam we krwi po drugim dziadku (czego się nie mogłam sama przekonać bo zmarł przed moimi narodzinami)Miałam piękne standardy i kilka ozdobnych do kompletu.Niestety po kilku latach musiałam zlikwidować moją hodowlę.Teraz opiekuję się podwórkowymi burkami jak się jakiś trafi.Oto jeden z moich podopiecznych już odchowany Smile Znalazłam mu domek aż pod Krakowem u hodowcy któremu nie przeszkadzał brak obrączki Very Happy na wolność go nie wypuściłam bo za bardzo go oswoiłam i bałam się że ktoś mu zrobi krzywdę.

jola78
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Październik 20, 2009, 01:29:27 »

Na razie pstrykam fotki,jak nadejdą "długie zimowe wieczory"postaram sie pokazać,co w gołębnikach grucha.Ponieważ są to gołębie ozdobne,czasem bardzo różnią się między sobą,a niektóre wcale nie przypominają gołębi pocztowych,ani w ogóle gołębi,jak np.ten

lub ten
Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Październik 20, 2009, 09:01:15 »

Śliczności Very Happy ten drugi to kapucyn czy perukarz ? Pierwszego coś nie mogę skojarzyć ale oczka ma obłędne Smile

XxAgnessxX
Gaduła

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..

« Odpowiedz #12 : Październik 20, 2009, 14:43:10 »

Jaki słodki czarny ptaszek  Smile. Ciekawe te gołębie  .

Zaczynam od nowa...
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #13 : Październik 20, 2009, 19:00:07 »

Dodawajcie zdjęcia Very Happy Sam ptaszków nie posiadam ale uwielbiam chociaż na zdjęciach je oglądać Very Happy

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Październik 20, 2009, 20:08:44 »

Ten czarny wygląda jak papuga.Świetne są. Very Happy
jola78
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Październik 21, 2009, 02:49:10 »

Nooo,super,tylko takie krótkodziobe często nie mogą karmić swoich dzieci i trzeba je podrzucać rodzicom zastępczym.A ten perukarz na dzień dobry prawie nam zdechł,zanim się zorientowaliśmy,że nie widzi poidła,z którego się pije wodę-dopiero jak postawiłam miskę,to się bidulek napił.Jednym słowem-degeneracja Smile
vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #16 : Grudzień 01, 2010, 09:50:10 »

Jola78 brawo...za te pawie, perliczki...no za całokształt !!!!!!! Smile Smile Smile

Chciałam założyć nowy watek...ale widzę , ze ten założony przez Ciebie nadaje się do tego o czym chce pisać.

Od września  hoduję przepiórki...z pewnością każdy widział w sklepie jajka przepiórcze, które serdecznie polecam za walory smakowe i właściwości zdrowotne !!

Poniekąd zmuszona tym,że mogę jeść tylko jajka przepiórcze postanowiłam nie kupować ale hodować i mieć swoje. Trzymam się zasady "Wiem co jem"
 Oto moja mała hodowla...

lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #17 : Grudzień 01, 2010, 12:26:26 »

Jaki to gatunek? Piękne i pożyteczne ptaki.

vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #18 : Grudzień 01, 2010, 13:28:04 »

To przepiórka japońska...
Zaczyna się nieść w  7 ,8 tygodniu od wyklucia. Cykl produkcyjny jajka to 17 godzin w porównaniu do kury  która na jajko musi poświęcić 24 -27 godzin , przepiórka ma ten cykl krótki i moze znieść nawet 2 jajka w ciągu dnia.

mam 1:44 przepiórek
tz jednego samca i 44 samiczek a miałam dni w których zniosły 47, 48 jajek Smile

Godne uwagi jest to , ze jajka te nie alergizują i posiadają bardzo obniżony cholesterol...
Jajko zielononóżki ma od 30 do 40 % mniej cholesterolu a przepiórcze prawie 50 %

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Grudzień 02, 2010, 10:48:45 »

Jakie pomieszczenie musi mieć takie stadko?

vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #20 : Grudzień 02, 2010, 17:40:52 »

Takie przepiórki moga mieszkać w wolierach na zewnątrz przez cały rok...ale jeżeli nie mają temperatury + 15 stopni, 14-17 godzin światła, odpowiedniej paszy to nie niosą jajek.

Swoje trzymam w klatkach w ogrzewanym pomieszczeniu i doświetlam. Na 1 m kwadratowy można dać od 35 - 40 sztuk... Moje mają więcej miejsca klatki mam 50 x 60 cm i mam po 7 sztuk w klatce.

To prawdziwa uciecha je obserwować....Smile

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Grudzień 02, 2010, 21:49:31 »

Coś o tym wiem ,hoduję króliki i konie. Smile

vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #22 : Grudzień 06, 2010, 19:45:30 »

Leśnik...a jakie masz króliki ...bo tym zajmuje sie najmłodszy syn.... pod naszym "dozorem' Smile Smile

...a konie jakie masz ?????????

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Grudzień 06, 2010, 21:51:28 »

Obecnie mam :kalifornijskie, czarne podpalane, małe barany dziko ubarwione i samca srokacza .
Konie huculskie,4 klacze.

Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Kwiecień 17, 2011, 21:08:47 »

Pawie są piękne- ale kojarzą mi sie jednak z kilkuhektarową rezydencją.  Może w innym zyciu się uda. Biały paw i złoty bażant to dla mnie najpiekniesze ptaki ozdobne. Tylko głos pawia jest  trochę... słyszalny co na to sasiedzi?
O gołębiach nie bedę się wypowiadać bo  jakoś mam uraz i co najmniej nie lubię...

Kidyś ogladałam strone z ozdobnymi kurami- rewelacja. 

nie mam fiołkozy,  hipkozy,  tylko

wybiórczą hojozę pachnacą 
północny balkon
bella11
Aktywny
**

Nowa Sól , lubuskie :-)

« Odpowiedz #25 : Maj 17, 2011, 21:38:23 »

Ptaszynki śliczne. Oczu nie mogę oderwać. Sama kiedyś miałam gołębie ozdobne, ale brak czasu, małe dzieci, gospodarstwo i tak jakoś mi przeszło. Ale wiem chociaż że poszły w dobre ręce.
Pawie piękne, zwłaszcza biały zwala z nóg. Ja w tej chwili mam w posiadaniu 3 perliczki i stadko kurek najzwyklejszych plus jedną liliputkę która jest zwariowaną kwoczką. W tamtym roku siedziała na jajkach 5 razy. W tym sobie urlop zrobiła zasłużony z resztą i dopiero się zabiera do wylęgu  Smile

Pozdrawiam serdecznie!!! Aneczka
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: