Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 23:00:40
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pstrolistne fiołki afrykańskie -dyskusja  (Przeczytany 49060 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Munka
Aktywny
**

« Odpowiedz #180 : Maj 28, 2009, 12:43:59 »

Anetko Twoje przesadzone maluchy jak zakwitną to parapetu nie starczy /naliczyłam 40 sztuk/. Będziesz miała czym się chwalić. Very Happy
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #181 : Maj 28, 2009, 12:45:18 »

Też bym chciała, ale najpierw młodzież musi podrosnąć, żeby nabyć zdolność kwitnienia, więc mogłoby się to udać dopiero w przyszłym roku. Na jakie nauki by się udać do Komkova, to może i mnie by się udała ta sztuka Smile
Magda, ja jeszcze dwa lata temu miałam tylko 5 sadzoneczek Very Happy

Pozdrawiam Małgorzata
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #182 : Maj 28, 2009, 12:48:38 »

No dobra, posiedziałam chwilę i już wyszłam  Smile

Najtrudniejsze są początki - skąd liście, sadzonki, jaka ziemia, jaka doniczka, nawóz...
A juz z pstrolistnymi to jeszcze większy kłopot - jakie światło, jaka odległosć od okna...

No i najgorsze jest czekanie - jak się ma więcej roślin to łatwiej - większe prawdopodobieństwo, że któraś zakwitnie...  Smile

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #183 : Maj 28, 2009, 12:56:45 »

Magda, ja o pstrolistnych dowiedziałam się z FF i dzięki naszej super koleżance Ariadnie stałam się posiadaczką takowyż, podhodowałam i potem to już poszło.
Z moich obserwacji wynika, że historia się powtarza z innymi osobami Smile

Pozdrawiam Małgorzata
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #184 : Maj 28, 2009, 13:34:25 »

No to już niedługo będziemy mieli wszyscy razem niezłą hodowlę pstrolistnych!!!  Very Happy

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
probeta
Administrator

« Odpowiedz #185 : Maj 28, 2009, 13:56:22 »

Ariadno czy Komkov wszystkie trzyma na knotach? bo to są podstawki do knotów - prawda?
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #186 : Maj 28, 2009, 13:57:58 »

A ja z moimi 17 sadzonkami idę się schować po biurko... Sad

A ja z 1........chyba nie zaglądać na FF. Laughing Laughing Laughing

maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #187 : Maj 28, 2009, 13:59:55 »

Beata, ja też tak podglądam na tym pierwszym zdjęciu, ale jakoś mało widoczne, czy doniczka stoi na podstawce, czy w podstawce Confused

Pozdrawiam Małgorzata
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #188 : Maj 28, 2009, 14:01:21 »

Ja jeszcze zapytam, czy chcąc zrobić takie knoty, muszę wyciągać fiołka z doniczki ? Już zaczynam myśleć nad wakacjami, nie będzie mnie dwa tygodnie.  Sad

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #189 : Maj 28, 2009, 14:05:00 »

Też się martwię wyjazdem wakacyjnym Sad

Pozdrawiam Małgorzata
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #190 : Maj 28, 2009, 14:47:08 »

Ja zawsze angażuję mamę. Przychodzi do kota i dzielnie podlewa moje kwiatki  Wink. Pod tym względem to jednak storczyki i kaktusy są najmniej problemowe.
JOANNA
Aktywny
**

« Odpowiedz #191 : Maj 28, 2009, 16:17:23 »

Zeniu nie martw się, ja mam dwa  Shocked

Życzę miłego dnia - Asia

hippeastrum
probeta
Administrator

« Odpowiedz #192 : Maj 28, 2009, 19:37:28 »

Te zdjęcia Komkova tak mnie zaintrygowały że zaczęłam się zastanawiać nad jego podlewaniem, bo jeśli są w podstawkach a na oknie jest (jeśli dobrze policzyłam) 5 rzędów dużych ściśniętych rozetek to nie ma możliwości podlania pierwszych rzędów bez zdejmowania następnych...
W pracy też mam fiołka (na szczęście jest taki jeden) który ostatni rząd listków ma opuszczony w dół zasłaniając doniczkę a pozostałe rzędy ma tak ściśnięte i sztywne że każde sprawdzenie ziemi to uszkodzenie liści - muszę go przenieść na knot przy najbliższym przesadzaniu...

Do knota musisz bardzo rozluźnić ziemię bo z takiej rozluźnionej trochę jak zastosujesz knot o wymiarach jakie podawała Ariadna to zrobisz błocko w doniczce.
Możesz nie wyciągać tylko przewlec ale to i tak dużo wcześniej trzeba sprawdzić, czy wszędzie podciąga wodę.
Ariadna
Moderator Globalny

W Polsce też rosną fiołki!

« Odpowiedz #193 : Maj 30, 2009, 14:37:59 »

Fiołki na parapetach są podlewane ręcznie (knoty mają - w razie wyjazdów). Fiołki na regałach są na knotach.
Ziemia leśna,  z dodatkiem perlitu.
Achaaa! Dobrze, że przypomniałam!!! Komkov mówił, żeby nie brać ziemie dla fiołków, jeżeli w pobliżu rośnie chociażby jeden dąb. Ziemia ta nie nadaje się do fiołków - liścia dęba wydzielają substancji zatrzymujące rozwój sadzonek i fiołek nie rośnie.  Najlepiej brać ziemie pod sosnami  Very Happy   

Fiołki to ciężka choroba, tylko czemu nie chce się wyzdrowieć?

Mój katalog

Slideshow
probeta
Administrator

« Odpowiedz #194 : Maj 30, 2009, 15:03:09 »

Spod sosen czyli bardzo kwaśną i bardzo luźną - to niemal taką jak do storczyków Very Happy wiem bo brałam tylko do storczyków rozluźniałam grubym keramzytem a tu dodatkowo perlit?
oliwia
Aktywny
**

Wielkopolska

« Odpowiedz #195 : Maj 30, 2009, 15:33:56 »

Ariadno, tę informację to chyba powinnaś umieścić w wątku z podłożem dla fiołków, tutaj to szybko o niej się zapomni, a potem szukaj na całym forum jak tam było dokładnie napisane-albo gdzieś to widziałam, ale gdzie-znam to -ciągle sama czegoś tak szukam po całym forum.
probeta
Administrator

« Odpowiedz #196 : Maj 30, 2009, 16:21:20 »

Za parę dni przekleję odpowiedź Ariadny do ziemi dla fiołków Smile
na razie niech pozostanie w dyskusji Smile
verre
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #197 : Maj 30, 2009, 17:15:48 »

Myślałam że żartujecie.
Ale kwiaty to naprawdę choroba.
Jeszcze niedawno miałam kilka w domu a teraz wystarczy że dziecko nakarmię i przebiorę i cały czas siedzę na tym forum i oglądam Wasze kwiaty.
Naprawdę są piękne.

Sokołów Podlaski
lestatrv7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #198 : Maj 30, 2009, 17:37:07 »

Myślałam że żartujecie.
Jeszcze niedawno miałam kilka w domu a teraz wystarczy że dziecko nakarmię i przebiorę i cały czas siedzę na tym forum i oglądam Wasze kwiaty.
Naprawdę są piękne.

verre popieram ja też, nawet w pracy siedzę czytam i oglądam Very Happy coś w tych kwiatach musi być Very Happy

.:Matt:.
Kasiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #199 : Maj 30, 2009, 19:12:02 »

Myślałam że żartujecie.
Naprawdę są piękne.

verre popieram ja też, nawet w pracy siedzę czytam i oglądam Very Happy coś w tych kwiatach musi być Very Happy

A ja latam do parapetów dwa razy dziennie żeby sprawdzić czy mi maleństa urosły albo czy nie pojawiły się jakieś nowe Very Happy

Munka
Aktywny
**

« Odpowiedz #200 : Maj 30, 2009, 19:18:55 »

A ja piszę pracę dyplomową i pewnie mogę się pożegnać z jej obroną w terminie. Ciągle jestem na forum. Confused
Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #201 : Maj 30, 2009, 19:41:32 »

Munka,
musisz poprosić moderatorki, żeby Ci pilnie zablokowały dostęp do forum  Razz  Smile  Smile

Mój katalog

Slideshow
Munka
Aktywny
**

« Odpowiedz #202 : Maj 30, 2009, 19:44:45 »

Ariadna serce mi stanęło i nie chce dalej bić. Proszę Cię nie rób mi tego więcej. W pierwszej chwili myślałam, że mówisz poważnie. Zafiołkowana na amen.
Kelosak
Aktywny
**

Wielkopolska -strefa 6B

« Odpowiedz #203 : Maj 30, 2009, 20:20:17 »

A czy ktoś mi wyjaśni gdzie znależć co to są KNOTY. To chyba jakiś patent podlewania w czasie nieobecności?????

Kaśka
Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #204 : Maj 30, 2009, 20:31:40 »

Poczytaj tu:

http://www.floraforum.pl/index.php/topic,9410.0.html

Mój katalog

Slideshow
Kelosak
Aktywny
**

Wielkopolska -strefa 6B

« Odpowiedz #205 : Maj 30, 2009, 21:00:20 »

Ariadno!
Bardzo dziękuję. Pomysł chyba dobry również dla innych roślin? Very Happy

Kaśka
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #206 : Czerwiec 05, 2009, 13:33:53 »

Właśnie się dowiedziałam, ile jest odmian fiołków z mozaikowym ulistnieniem (moje największe chciejstwo)......................................................................................

73   !!!

i ja te wszystkie fiołasy mam zamiar zdobyć!  Confused Confused Confused

Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #207 : Czerwiec 05, 2009, 13:44:05 »

73   !!!

Mogę zapytać skąd masz taką liczbę?  Wink

Mój katalog

Slideshow
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #208 : Czerwiec 05, 2009, 13:45:28 »

Nazywa się to FC2 - i jest to jakiś program komputerowy o fiołkach afrykańskich.

Post dołączony: Czerwiec 05, 2009, 13:46:23
Apache Ridge (7100) 04/08/1989 (J. Munk) Double royal blue/green edge. Mosaic variegated dark green and white, plain. Large (DAVS 1237, TX Hyb)

Apache Spirit (7101) 04/08/1989 (J. Munk) Double pink/darker edge. Mosaic variegated medium green and white, plain. Large (DAVS 1239, TX Hyb)

Art Deco (5546) 09/16/1983 (S. Williams) Single pink two-tone. Mosaic variegated, plain. Standard

B-Man's Irish Red (8657) 07/21/1997 (B. Curcuruto) Semidouble lavender ruffled pansy/darker top petals. Mosaic variegated dark green and pink, heart-shaped, quilted, ruffled/red back. Large

Cajun Heritage (7113) 05/15/1989 (J. Domiano) Double light pink wavy pansy/darker upper tips. Mosaic variegated dark green, pointed, glossy. Large (DAVS 1202)

Colorado Sky (E. Champion) Double bright blue. Mosaic variegated light green, plain. Standard

Country Girl (E. Champion) Double light pink large. Mosaic variegated dark green, plain. Standard

Crabapple (6485) 02/07/1987 (E. Champion) Double pink/darker tips. Mosaic variegated, plain, quilted. Standard

Crackerjack (6476) 02/07/1987 (E. Champion) Double dark blue. Mosaic variegated light green, plain, quilted. Standard

Daydream's Dear Ellen (7425) 09/21/1990 (L. Jacobucci) Single hot pink pansy. Mosaic variegated medium green, pink and white, wavy/red back. Standard

Dean's Aquarius (8014) 01/03/1994 (C. Hobbs/H. Hobbs) Single light blue sticktite pansy/darker shaded edge. Mosaic variegated green, white and pink, pointed. Semiminiature (DAVS 1369, TX Hyb)

Dean's Arctic Frost (8015) 01/03/1994 (C. Hobbs/H. Hobbs) Single white pansy. Mosaic variegated green and white, heart-shaped. Semiminiature (TX Hyb)

Dean's Bunny Blue (8016) 01/03/1994 (C. Hobbs/H. Hobbs) Double light blue pansy. Mosaic variegated green, white and pink, heart-shaped. Semiminiature (TX Hyb)

Dean's Faded Rose (8682) 01/28/1998 (C. Hobbs/H. Hobbs) Double wine/old rose shading. Mosaic variegated green, pink and white, plain, heart-shaped. Semiminiature (DAVS 1370, TX Hyb)

Dean's Lavender Blue (8018) 01/03/1994 (C. Hobbs/H. Hobbs) Single bright blue pansy/darker tips. Mosaic variegated green, white and pink, heart-shaped. Semiminiature (DAVS 1371, TX Hyb)

Dean's Plum Peacock (7680) 03/03/1992 (C. Hobbs/H. Hobbs) Single wine frilled pansy/dark wine tips. Mosaic variegated dark green, white and cream, heart-shaped, serrated/dark red back. Semiminiature (DAVS 1375, TX Hyb)

Dean's Sonata (8356) 02/10/1996 (C. Hobbs/H. Hobbs) Single light blue pansy. Mosaic variegated green and white, plain. Semiminiature (TX Hyb)

Dean's Springtime (8357) 02/10/1996 (C. Hobbs/H. Hobbs) Single peach sticktite pansy. Mosaic variegated green, white and pink, quilted. Small standard (TX Hyb)

Edge of Day (E. Champion) Double white/wide blue edge. Mosaic variegated light green, plain. Standard

Emperor (1507) 04/19/1965 (R. Taylor) Double pale pink/red-tipped upper petals. Mosaic variegated dark green, ovate. Large

Festive Holiday (8239) 07/28/1995 (S. Sorano) Semidouble white pansy/variable red edge. Mosaic variegated light green, ovate, quilted. Standard

Genetic Blush (Jeff Smith) Semidouble-double light pink pansy/rose-pink shaded top petals. Mosaic variegated dark green, serrated. Standard

Genetic Carmine (8896) 11/24/2000 (Jeff Smith) Semidouble-double dusky coral-red pansy. Mosaic variegated green, pink and beige, plain/red back. Standard

Genetic Creme (8897) 11/24/2000 (Jeff Smith) Semidouble-double white to blush pansy. Mosaic variegated green, white and cream, plain. Standard

Genetic Dawn (Jeff Smith) Semidouble-double light pink two-tone pansy/raspberry edge. Mosaic variegated bright green and cream, serrated. Standard

Genetic Dream (Jeff Smith) Double purple/fuchsia fantasy, shading. Mosaic variegated dark green. Standard

Genetic Dwarf (Jeff Smith) Semidouble dark pink-red two-tone. Mosaic variegated dark green, cream and pink. Miniature

Genetic Fantasy (Jeff Smith) Double blue-purple/pink fantasy. Mosaic variegated. Small standard

Genetic Fun (Jeff Smith) Single-semidouble rose-pink pansy/darker eye, edge. Mosaic variegated two-tone green/some white. Small standard

Genetic Gem (Jeff Smith) Semidouble vivid rose-pink and fuchsia mottled, wavy. Mosaic variegated dark green and light green-yellow, wavy. Standard

Genetic Heir (Jeff Smith) Light rose-pink pansy/darker wavy edge, some tan. Mosaic variegated bright green and lime. Standard

Genetic Pearl (Jeff Smith) Semidouble pink ruffled star. Mosaic variegated light green. Standard

Genetic Rose (Jeff Smith) Semidouble rose-red pansy. Mosaic variegated medium green and white to tan. Small standard

Genetic Snowflake (8898) 11/24/2000 (Jeff Smith) Semidouble-double white pansy. Mosaic variegated green, pink and beige, plain. Standard

Golden Nugget (8398) 03/08/1996 (H. Pittman) Single creamy white sticktite/bright yellow. Mosaic variegated dark green, plain. Semiminiature (TX Hyb)

Hand Picked
Honey Ginger (8423) 03/09/1996 (E. Wasche) Double creamy white frilled pansy/tan on top petals. Mosaic variegated green, pink and tan, quilted, wavy. Large

Hot Streak (E. Champion) Double vivid pink. Mosaic variegated dark green and pink. Standard

Ivory Trinket (E. Champion) Double ivory white cupped. Mosaic variegated light green. Semiminiature

Lilian in Lace (E. Champion) Double pink frilled. Mosaic variegated medium green and white, ruffled. Standard

Lilian Jarrett Variegated (2902) 09/28/1989 (F. Tinari) Double pale pink. Mosaic variegated medium green, pointed, serrated. Standard

Lilian Sparkler (E. Champion) Semidouble light pink/darker fantasy edge. Mosaic variegated dark green and pink, plain. Standard

Lisa Logan (B. Hinds) Double purple two-tone fant. pansy/darker top petals, white frilled edge. Mosaic variegated dark green and cream, longifolia, hairy, glossy, semi-tailing. Stand. trail

Lucky Break (6477) 02/07/1987 (E. Champion) Double dark blue. Mosaic variegated, plain, quilted/light red back. Standard

Mac's Just Jeff (9478) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble coral red pansy/variable darker fantasy. Mosaic variegated medium green, white and variable pink, plain, scalloped. Miniature

Midget Gumdrop (E. Champion) Double dark pink. Mosaic variegated dark green. Miniature

Midget Lilian (E. Champion) Single pink. Mosaic variegated, plain. Miniature

Midget Silver Fox (E. Champion) Double dark blue. Mosaic variegated dark green and silver. Miniature

Nubian Prominence (M. Clive) Single magenta pansy. Mosaic variegated green and pink. Semiminiature (TX Hyb)

Patriot's Heidi (8475) 07/15/1996 (M. Jackson) Double pink ruffled star. Mosaic variegated green and white, pointed, ruffled, scalloped/red back. Standard

Pensi Classic (7668) 02/19/1992 (G. Starr) Double light pink star/darker tips. Mosaic variegated medium green and pink, quilted/red back. Large (DAVS 1268)

Queensland Blue (D. Whitaker) Single-semidouble blue/darker fantasy. Mosaic variegated/red back. Miniature trailer (ANZ 600, 2006)

Raspberry Sizzle (P. Sorano) Double white pansy/dark raspberry edge. Mosaic variegated light green and ivory. Semiminiature

Red Pepper (E. Champion) Double vivid pink/red fantasy, edge. Mosaic variegated medium and light green. Standard

River Falls Lace (E. Golledge) Semidouble light pink pansy. Mosaic variegated medium green, cream and tan. Small standard

River Falls Plum (E. Golledge) Semidouble fuchsia-plum shaded pansy. Mosaic variegated dark green. Standard

River Falls Twilight (E. Golledge) Single-semidouble lavender wavy/medium-dark purple tips. Mosaic variegated dark green, cream and pink, plain. Standard

Rob's Zippity Doo (8465) 05/23/1996 (R. Robinson) Semidouble dark rose-pink sticktite/dark ruby-red overlay. Mosaic variegated medium green and gold, pointed. Miniature

Rose Bouquet (9028) 04/12/2001 (G.T. Smith) Double pink frilled star/darker eye. Mosaic variegated medium green, pink and white, plain, quilted. Standard

Ruffles 'n' Swirls (7276) 01/29/1990 (T. Davis) Semidouble pale lavender, white, and-or dark purple. Mosaic variegated, pointed, quilted. Standard (DAVS 1255)

Siberian Moon (8424) 03/09/1996 (E. Wasche) Double white ruffled pansy. Mosaic variegated green and white, pointed, wavy. Standard

Silk Hat (E. Champion) Double dark rose-pink. Mosaic variegated, light green, wavy. Standard

Spring Peach (8413) 03/08/1996 (H. Pittman) Single-semidouble light pink sticktite pansy/peach tips. Mosaic variegated green and white, plain. Miniature (DAVS 1441, TX Hyb)

Sterling Trinket (E. Champion) Double dark blue. Mosaic variegated dark green and silver. Semiminiature

Sugar Candy (7059) 01/18/1989 (B. Bryant) Semidouble light pink two-tone ruffled star. Mosaic variegated dark green and rose, pointed, quilted, scalloped/rose back. Large (TX Hyb)

Sunlit Trinket (E. Champion) Double pale pink/darker center, green ruffled edge. Mosaic variegated light green, ruffled. Semiminiature

Tinsel Trinket (E. Champion) Double light pink. Mosaic variegated medium green. Semiminiature

Tis Velvet (E. Champion) Double dark blue. Mosaic variegated dark green, plain. Standard

Trinket Rosita (E. Champion) Double rose-pink. Mosaic variegated medium green. Semiminiature

Trinket Terrific (E. Champion) Double medium pink. Mosaic variegated medium green. Semiminiature

True Blue Miracle (7540) 07/22/1991 (E. Wasche) Single medium blue sticktite wavy star. Mosaic variegated dark green and white, cupped, glossy, serrated. Standard

Watermelon Snow (9738) 03/28/2007 (P. Addison) Double white frilled star/pink eye. Mosaic variegated medium green and white, plain, quilted. Standard

Witch Doctor (J. Gehr) Double burgundy/near-black tips. Mosaic variegated dark green and silver. Standard

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: