Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 19:39:47
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Propozycja dla stałych bywalców tego działu ;)  (Przeczytany 11751 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DaniSch
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Maj 29, 2009, 22:00:56 »

jejciu - ja do tej pory znalam tylko trzy kolory-bialy, rozowy i niebieski plus ich odcienie. Teraz znam tez karbowane Surprised, a jak bedzie taki watek odmianowy i mnie sie zachce wiecej i wiecej to mnie moj osobisty maz z domu wyexmituje Smile. A watek jest naprawde w sam raz dla takich blondynek jak ja Idea Wink

malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #31 : Maj 29, 2009, 22:14:34 »

Oj, nie masz tak źle - masz fiołkowo - listkowy sklepik za rogiem  Confused

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #32 : Maj 29, 2009, 22:35:45 »

Danish mój osobisty twierdzi ze w końcu jakieś mało szkodliwe hobby Smile Nawet sie dokształca w temacie Smile
Tyle ze chyba "jeszcze" nie zdaje sobie sprawy z ilości fiołków jaka można mieć w domu Laughing

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
Elizka_
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #33 : Maj 29, 2009, 22:46:08 »

Dziewczyny to bardzo dobry pomysł Very Happy, a w kwestii rozróżnienia fiołków zgadzam się z Ariadną, myślę, że podział według wielkości rozetki jest dobrym pomysłem.   Very Happy

Moje fiołki

Pozdrawiam Eliza Very Happy
Narine
Gaduła

« Odpowiedz #34 : Maj 29, 2009, 23:05:50 »

Danish mój osobisty twierdzi ze w końcu jakieś mało szkodliwe hobby Smile Nawet sie dokształca w temacie
Tyle ze chyba "jeszcze" nie zdaje sobie sprawy z ilości fiołków jaka można mieć w domu

A to mnie rozbawiłaś  Smile Rzeczywiście biedaczek w nieświadomości żyje  Razz Mój M już kręci nosem... Jak z moich liści wyrosną sadzonki, to chyba wylecę razem z nimi  Smile

Nadia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #35 : Maj 30, 2009, 05:44:39 »

A może podzielić też kolorami np. białe, różowe, fioletowe itp. Confused

pozdrowienia z Krakowa
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Maj 30, 2009, 08:34:58 »

Smile chyba jednak nie...
Najlepiej wielkościami rozety i potem alfabetycznie... Smile

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
hel
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Maj 30, 2009, 08:42:33 »

Zawodowo mam do czynienia z klasyfikacjami i służą one przede wszystkim pracownikom, dla użytkowników najlepsze są najprostsze rozwiązania. Popieram więc podział zaproponowany przez Ariadnę z rozróżnieniem na odmiany zachodnie i rosyjskie/ukraińskie. Gdyby okazało się że jakaś grupa jest szczególnie obszerna, lepiej później dodać w jej obrębie jakiś podział niż robić za dużo na początek.

Nadia, a co z wielokolorowymi albo kolorami pośrednimi? Kłócilibyśmy się czy to już fiolet czy jeszcze róż  Wink  Smile

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #38 : Maj 30, 2009, 08:45:18 »

Kinga - bez przesady - zawsze można zrobić dział dla fuksjowych, metalic, purpurowych, fiolet biskupi...  Smile Smile Smile

hel
Aktywny
**

« Odpowiedz #39 : Maj 30, 2009, 08:49:01 »

No nie wiem, czy niektóre fuksjowe nie podchodziłyby pod fiolet biskupi  Confused

I bylibyśmy jak taka zgraja dziadków, którzy z nudów zbierają się i wymyślają klasyfikacje ku utrapieniu tych, którzy muszą potem ich używać  Smile Smile Smile

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #40 : Maj 30, 2009, 08:50:52 »

Zgadzam się, zgadzam!  Smile

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #41 : Maj 30, 2009, 08:51:28 »

Pomysł świetny Very Happy Popieram

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
midutki
Aktywny
**

Toruń

« Odpowiedz #42 : Maj 30, 2009, 10:09:13 »

W prawdzie to propozycja dla stałych bywalców, ale wypowiem się jako nowicjusz. Najłatwiej szukałoby mi się w spisie alfabetycznym, bo żeby szukać wg jakiś innych kryteriów, to trzeba być już trochę wtajemniczonym. No jeszcze ewentualnie wg kolorów, ale to chyba mało "profesjonalne"  Laughing.
Marcia2405
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Maj 30, 2009, 10:40:26 »

I mnie się ta inicjatywa bardzo spodobała Smile Popieram!

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #44 : Maj 30, 2009, 10:41:24 »

Ale wątek "Fiołki afrykańskie część..." pozostaje, prawda??

23Margo
Gaduła

« Odpowiedz #45 : Maj 30, 2009, 10:41:32 »

Pomysł mi się bardzo podoba . Propozycja Ariadny z dopowiedzią Ani wydaje mi się najodpowiedniejsza i najbardziej funkcjonalna  Smile .

Cudownego słoneczka wszystkim życzę Smile
Docentus
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Maj 30, 2009, 10:44:04 »

Podział na zachodnie i wschodnie (rosyjskie/ukraińskie) odmiany i potem podział alfabetyczny będzie najlepszy - początkującym będzie bardzo ułatwiał życie przy szukaniu.
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #47 : Maj 30, 2009, 10:46:29 »

A co na to droga Administracja?  Very Happy

Głosów już sporo... Confused

maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Maj 30, 2009, 12:05:51 »

Popieram Ariadnę, czyli podział na wielkość, ale każda z tych grup dodatkowo na odmiany wschodnie i zachodnie  i w nich już alfabetycznie (z dopiskiem selekcjonera).

Pozdrawiam Małgorzata
Slawores
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #49 : Maj 30, 2009, 17:43:18 »

A macie już tyle tych odmian, żeby zapełnić wszystkie grupy? Bo jak podzielicie na wschodnie i zachodnie, i jeszcze alfabetycznie to pewnie będą litery pod którymi nie będzie ani jednego fiołka. Chyba, że chcecie zostawić puste grupy i potem je uzupełniać o odmiany.
kika
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Maj 30, 2009, 17:49:05 »

Zaręczam Ci, że tak. Te które będą puste przy naszej "chorobie" szybko się zapełnią Smile Smile Smile
PeggySue
Aktywny
**

Fiołki, ach fiołki... W końcu przeprowadzka! :)

« Odpowiedz #51 : Maj 31, 2009, 20:02:05 »

Uważam, że pomysł jest przedni Smile Kategoryzacja Ariadny jest najczytelniejsza.

axlowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Czerwiec 01, 2009, 16:36:07 »

Pomysł super, tylko ja nie mam takich zdjęć, które by się nadały do katalogu Sad
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: