Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 10, 2019, 20:04:43
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sklepy w których można dostać HOJE cz.3  (Przeczytany 56403 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #180 : Sierpień 18, 2010, 09:40:34 »

Ingga - http://www.dchrs.com.pl/. Najlepiej jednak samemu tam pojechać i najlepiej w czwartek - najdłużej są czynne boxy.
Z roślinami to loteria, raz są jedne, a następnego dnia już inne.

Oczywiście że samemu najlepiej,.
Może i kiedyś dotrę do Wrocławia, ale jeśli tak to będzie weekend a nie czwartek. Smile

Tak ogólnie to mam problem żeby dotrzeć na łódzka giełdę  Embarassed
Jak w lipcu udało mi się wstać wcześniej to trafiłam na sezon urlopowy i było bardzo mało otwartych boksów z kwiatami doniczkowymi.

A Hoye były dwie – i to carnosy

A na tej wrocławskiej giełdzie to do której haki najlepiej się udać w pierwszej kolejności?

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #181 : Sierpień 18, 2010, 09:43:01 »

Tej największej  Smile W Łodzi na Równej szybciej dostaniesz jakąś hoję niż we Wrocławiu. W weekend mało kto pracuje, jak już to tylko w sobotę,ale też nie za długo  Smile

ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #182 : Sierpień 18, 2010, 10:16:16 »

Tej największej  Smile W Łodzi na Równej szybciej dostaniesz jakąś hoję niż we Wrocławiu. W weekend mało kto pracuje, jak już to tylko w sobotę,ale też nie za długo  Smile

o sobocie właśnie myślałam  Smile
rzeczywiście najpierw muszę tą łódzką spenetrować  Smile, potem pomyśleć o innych miastach
napaliłam się na ta bellę za 10 zł, bo moją właśnie przędziorek zjada, i boję się że nie przeżyje moich zabiegów ich usunięcia  Mad

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #183 : Sierpień 18, 2010, 10:46:24 »

Przędziorka miałam na variegatce, zwalczyłam go Karate.
Dobra, koniec, bo się OT robi. Pisz na pw, jakby co  Razz

ciocia_mlotek
Rezydent

Góry Szkocji - strefa 7, chłodno, deszczowo

« Odpowiedz #184 : Sierpień 25, 2010, 12:46:14 »

Napiszę tu bo tu pisałam o zamówieniu z tej szkółki. Doszły te tajlandzkie hoye. Jednej nie pokazuję tu bo jest na pewno w dobrym stanie (lekko zwiędła) ale o resztę zapyam o waszą radę.
Najpierw łatwe
Co zrobić z tą kerri? Próbować wykorzystać te korzenie (suchutkie) czy ukorzeniać(generalnie kupiona jako nieukorzenioa szczepka)

Kolejna. Czy tej belci wystarczy pobyt w szklarence? Totalnie zwiędła w tej podróży.

I trzecia chyba najgorsza. Coś ją żre - jakiś grzyb i nie uwierzę, że nabawiła się tego w transporcie. Brzegi liści ma jak piła. Czy tak powinno być? I ogólnie czy mam ją izolowaćod inych z ym choróbskiem?

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy Smile

ciocia_młotek i jej "chwasty"
nie miała ciotka kłopotu.. sprawiła sobie ogródek
pepsi
Aktywny
**

strefa 6b

« Odpowiedz #185 : Sierpień 25, 2010, 13:56:07 »

W Castoramie Bydgoszcz widziałam dziś hoję tricolor, ostatnie 2 sztuki.

pozdrawiam, Agnieszka
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #186 : Sierpień 25, 2010, 16:22:02 »

Ciociu, generalnie izoluj wszystkie nowe nabytki, tak dla zasady. Nie wszystko widać gołym okiem.
Kerrii też ma chyba grzybek. Question Na początek umyłabym w ciepłej wodzie. Osuszyła i spryskała Previcurem. Ponownie osuszyła i do worków strunowych z lekko wilgotnym sphagnum (albo odrobiną wody), te które nie mają grzybka. Hojom z grzybkiem wymyśliłabym inne ukorzenianie  Confused , z większą wentylacją "głowy". W pogotowiu antygrzybowe preparaty i obserwuj. Co tam jeszcze, zapewne Guru dopisze.  Smile
Wszystkie wysuszone korzonki możesz obciąć, nie spełnią już swojej funkcji.

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
ciocia_mlotek
Rezydent

Góry Szkocji - strefa 7, chłodno, deszczowo

« Odpowiedz #187 : Sierpień 25, 2010, 18:09:44 »

Zrobiłam póki co tak: wszystkie były umte w ciepłej wodzie. # z 4 są ukozenione już więc nic im w tym temacie nie potrzeba. Wszystkie opryskane przeciwgrzybem i wsadzone w ziemę i w szkarnie. Szklarnia teżwypryskana antygrzybem więc teraz sobe wszystkie tym dodatkowo oddychają.
Jeśli chodzi o te korzonki kerii to obejrzałam je dokładnie i większość jednak wygląda na żywe. Wstawiłam ją na razie w wodę i zobaczymy.

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy Smile

ciocia_młotek i jej "chwasty"
nie miała ciotka kłopotu.. sprawiła sobie ogródek
probeta
Administrator

« Odpowiedz #188 : Sierpień 25, 2010, 19:08:15 »

I trzecia chyba najgorsza. Coś ją żre - jakiś grzyb i nie uwierzę, że nabawiła się tego w transporcie. Brzegi liści ma jak piła. Czy tak powinno być? I ogólnie czy mam ją izolowaćod inych z ym choróbskiem?
To jej uroda - takie brzegi powinny być Smile i wcale nie wygląda na najgorszą Smile i ubarwienie i te poszarpane brzegi są takie jak powinny biorąc pod uwagę skąd pochodzi Smile
krufka
Gaduła

« Odpowiedz #189 : Sierpień 26, 2010, 14:21:21 »

Piękne,duże hoje na pałąkach,dorosłe egzemplarze.H. bikolor,trikolor,australis,compakta,rubra.Dziś były przecenione z 27zł na 23zł.NOMI

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12390.0

"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem ". (D. Alighieri)
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #190 : Sierpień 26, 2010, 14:44:52 »

Gdzie to Nomi? Confused

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
krufka
Gaduła

« Odpowiedz #191 : Sierpień 26, 2010, 15:20:13 »

NOMI Jelenia Góra

raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #192 : Sierpień 26, 2010, 15:27:35 »

To ja już lecę Very Happy

Rocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #193 : Sierpień 26, 2010, 15:51:59 »

Wrr! Obok mnie nie ma Nomi w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Szkoda, zostaje mi allegro, a tam cena przesyłki dorównuje nie rzadko cenie sadzonki. Zaraz kupiłabym sobie takiego dorosłego okaziciela hoi.

krufka
Gaduła

« Odpowiedz #194 : Sierpień 26, 2010, 16:10:48 »

Stałam dzis wściekła przed tymi hojami.Mam każdą z nich,mniej więcej 10-tą część tego co było na tym pałąku.Brak miejsca i świadomość posiadania osobników wymienionych odmian skutecznie zatrzymały mnie w boksie.Uległam tylko compakcie,bo moja od roku stoi w miejscu.Ale te piękne zdrowe okazy,zwłaszcza bicolorka skutecznie podniosły mi ciśnienie.Na all byłyby za 40zł,jak sądzę.... Mad

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #195 : Sierpień 26, 2010, 20:43:31 »

Kupiłam , tricolorkę, to będzie moja jedyna hoja i mam dylemat czy rozplątywać a jest dlugia.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #196 : Sierpień 27, 2010, 08:21:11 »

Jeśli da się przesadzić bez rozplątywania to tak zrób.
Koniecznie zmień podłoże z przemysłowego na właściwe...

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Lukrecja
Nowicjusz
*

Białystok strefa 6a

« Odpowiedz #197 : Październik 14, 2010, 14:51:15 »

Uprzejmie donoszę  Laughing z przyjemnością, że w Leroy Merlin Białystok pojawiły się całkiem dorodne hoje compacty za 24.90 bodajże.
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #198 : Październik 14, 2010, 15:09:26 »

Kupiłam , tricolorkę, to będzie moja jedyna hoja .
Tez tak kiedys  mowilam...Jest  takie przyslowie o zabie i blocie  Smile slyszalas moze???

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #199 : Październik 14, 2010, 17:41:25 »

Hszonszczuniu to będzie jedyna hoja w moim domciu, nie ma innej możliwości.

Jeszcze jedno, bywam niekiedy w Nomi i śledzę los tych wystawionych hoi a minęło już chyba trzy miesiące.
Ogólnie sprzedano kilka sztuk, a śledzę siłe przetrwania w ekstremalnych warunkach poszczególnych odmian .
I co się okazało w najlepszym stanie na dzień wczorajszy była hoja  australis a w najgorszym carnosa tricolorka .
Tricolorkę przeceniono na parę złotych, ale kto kupi sam pałąk?

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
amk-87
Zbanowany/usunięty
*

« Odpowiedz #200 : Styczeń 31, 2011, 13:53:44 »

A może ktoś wie gdzie na śląsku można kupić hoje? zastanawiam się czy są na giełdzie kwiatowej w tychach, może ktoś tak spotkał?

Pozdrawiam-Ola
Rocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #201 : Styczeń 31, 2011, 16:10:57 »

Ooo, ja też mieszkam na Śląsku. Do Tychów na giełdę kwiatową w sezonie jeżdżę dość często, bo lubię tam "pobuszować". Oprócz zwykłej carnosy i raz trafionej wariegaty nie spotkałam tam nic. U nas ostatnio spotkałam jedynie tricolorkę nawet dorodną i ładną, w Liroy Merlin Bielsko -Biała.Pozdrawiam

lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #202 : Styczeń 31, 2011, 20:28:27 »

W Tychach nie widziałam,
dwa tygodnie temu w LM w BB była biało-zielona za 30 zł.
Nazwy niestety nie znam.

nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #203 : Kwiecień 10, 2011, 19:07:56 »

W Wawie, w Castoramie we Włochach widziałam dzisiaj jakąś starą (często tam mają i chyba dość długo) carnosę compactę i sporo samych listków kerrii, ale małe były, przesuszone.

Czasami jeszcze tam mają bellę, i kerrii normalne, nie listki, ale to bardzo rzadko. Tym razem nie było.

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #204 : Kwiecień 10, 2011, 19:25:59 »

A po jakiej cenie mniej więcej chodzą w Sklepach, Hoje kerii?
nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #205 : Kwiecień 10, 2011, 20:02:21 »

Ja kiedyś swoje normalne zieloną i variegatę upolowałam w Castoramie właśnie w cenie bodajże 22, czy 23 zł za szt. Były normalne nie przecenione, bo czasami przeceniają i jeden Przemek z FF kiedyś kupił  przecenione kerrii, chyba po 15 zeta za szt., w Casto właśnie.

A te listki to nie wiem ile kosztowały w Casto, ale kiedyś takie widziałam w sklepie, w mieście gdzie studiowałam i były chyba po 10 czy 11 zł/szt.

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
Sylla
Aktywny
**

« Odpowiedz #206 : Maj 13, 2011, 11:01:07 »

No właśnie. W sama kupiłam trzy w Kerii Castoramie. Ale teraz, tzn od jakiegoś czasu nie widzę ich nigdzie. W Warszawie na Popularnej ani Al.Krakowskiej nie było ostatnio nic ciekawego z wyjątkiem jakichś trupów Compacty.  Sad
Za to kupiłam ostatnio śliczne hoje u Tomaszewskiego ale nie w Warszawie bo nic nie było tylko w Skierniewicach. W Skierkach wybór jest o wiele większy nie tylko Hoi ale kwiatów ogólnie. Oprócz tego regularnie robią roślinom opryski (o ile pamiętam 2 razy w tygodniu) i można się potargować. Mają ogromny wybór i widzę co kupuję. 2 dorosłe hoje ze względu na stan kupiłam dosłownie za parę groszy. Teraz, po krótkim czasie wyglądają naprawdę okazale. Zapomniałam nazwy ale mieli nową dostawę hoi drobnolistnych, tylko, że ja nie przepadam za nimi więc nie kupowałam ani nie zawracałam sobie głowy ich nazwą... Smile

LeNka80
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #207 : Lipiec 29, 2011, 09:10:53 »

W Skierkach wybór jest o wiele większy nie tylko Hoi ale kwiatów ogólnie.

Shocked A można wiedzieć gdzie to??
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #208 : Sierpień 06, 2011, 16:54:34 »

Znajdzcie mi gdzie we Francji kupić hoje. Może bym coś przywiozła?  Wink
Zaraz skończy mi się free WiFi na lotnisku...

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #209 : Sierpień 06, 2011, 16:58:36 »

Może tu?. http://pakehas-hoya.com/index.php
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: