Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 17:11:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiołki afrykańskie cz 10  (Przeczytany 49760 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
herbal3
Gaduła

« Odpowiedz #150 : Maj 20, 2009, 21:58:38 »

Madziu to chociaż poruszaj listkami trochę, jak zobaczysz, że któryś mocno się chwieje w ziemi, to pewnie ma wiotki, zgniły ogonek. U mnie zgniłe ogonki miały listki, które nie były zwiędnięte i na oko wyglądały bardzo zdrowo. Trzeba mieć baczenie na listki, bo pozostawione same sobie często nie dają rady.

Agnieszka
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #151 : Maj 20, 2009, 22:00:26 »

Oki - tak zrobię - który się kiwa, tego wyciągnę i sprawdzę...Trzymajcie kciuki!!!  Sad

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #152 : Maj 20, 2009, 22:45:20 »

Trzymamy Very Happy Będę czarować Smile Very Happy
A to moj biedronek-nikt nie zagląda na mój watek to nie wiecie ze kwitnie Smile

I od Anety rozwija pączusie Very Happy

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #153 : Maj 21, 2009, 10:18:13 »

Widziałam dzisiaj ślicznie kwitnącego fiolka w kwiaciarni i powiedziałam "nie".Czujecie ten bol??
A  oto  śmieszna sadzonka :listek wypuscil  2 małe sadzonki a ta trzecia to  dwa paki kwiatowe.Czekam kiedy zakwitną i wiem,wiem ! powinnam je zlikwidować ale ze zwyklej babskiej ciekawości dam im rosnąc.

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #154 : Maj 21, 2009, 10:24:18 »

Mam podobny przypadek na parapecie  Smile, też nie usunęłam pączka  Smile
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #155 : Maj 21, 2009, 10:25:56 »

O kurczę, listek poszedł na całość  Very Happy Niesamowite, pierwszy raz coś takiego widzę, pąki prosto z ziemi Surprised

Pozdrawiam Małgorzata
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #156 : Maj 21, 2009, 10:52:26 »

Very Happy Ale świetny Very Happy Very Happy to kundelek czy odmianowy szaleniec? Smile

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #157 : Maj 21, 2009, 16:07:33 »

To  sadzonki Grandma`s Love

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #158 : Maj 21, 2009, 16:18:07 »

Ale superowy, pokazał na co go stać, wyższa półka Smile

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
herbal3
Gaduła

« Odpowiedz #159 : Maj 21, 2009, 16:44:37 »

U mnie też maleńkie zawiązki kwiatków u wszystkich !!! sadzonek tego pstrokatka. Sadzonki powypuszczały dwa listki i od razu małe kwiatki  Confused Confused
Szalone jakieś  Smile Smile

Agnieszka
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #160 : Maj 21, 2009, 16:49:21 »

No i wyciągnęłam te nieszczęsne listki z ziemi - niektóre "chybotliwe", niektóre sztywno siedzące w ziemi. Część miała podgniłe łodyżki, u części NIC się nie działo - po prostu siedzą w ziemi i ani rusz...  Sad
Może to czas na ukorzenianie w wodzie - skoro w ziemi im się nie podoba?  Mad

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #161 : Maj 21, 2009, 16:54:47 »

Malena a jak byś dala im trochę nawozu?U mnie to pomogło na niektóre Smile

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #162 : Maj 21, 2009, 17:10:22 »

Podlałam je wodą z nawozem na początku, kiedy je wsadziłam. Potem już podlewałam ciepłą przegotowaną wodą. I nic - siedzą sobie w mieszance wermikulit + ziemia do kaktusów + piasek + mech. Normalnie jak na wczasach mają i nic nie robią! Wyglądają zdrowo, a jak sprawdziłam łodyżki - gładkie, bez korzonków Sad Boję się, że je stracę - a to przecież fajne listki są: Lubimaia Dochka, Ness`Blueberry Puff, Evelyn, Irish Flirt, Paradise Halo, Strawberry Fields, Miss Lily, i jeszcze trochę innych...  Sad Sad Sad

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #163 : Maj 21, 2009, 17:42:03 »

Smile czyli po prostu się lenia Razz Daj im czas i tyle Very Happy Będę czarować by Ci się ruszyły Very Happy

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #164 : Maj 21, 2009, 17:46:25 »

Jak to się lenią??? To oburzające!!! Ja im tu nadskakuję, doglądam, podlewam, chycham, dmucham i co??? Wielkie NIC! Po prostu jestem chyba skazana na zakup sadzonek... Mad Zobaczymy, jak będzie z tym zamówieniem od Julii.

Słuchajcie - a może błędem było zastosowanie ukorzeniacza???  Confused Ariadna chyba gdzieś pisała, że fiołki za nim nie przepadają... Sad

g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #165 : Maj 21, 2009, 18:14:23 »

Maleno, już kiedyś chyba o tym pisałam i jak na moje oko to ta mieszanka nie jest zbyt odpowiednia. Moim zdaniem wszystkie wymienione składniki magazynują wodę - ziemia, mech, wermikulit. Fiołki potrzebują lekkiego i przepuszczalnego podłoża. Piasku już nigdy nie dodam, bo mam z nim niemiłe doświadczenia. Gdzie perlit, który sprawia, że podłoże szybciej przesycha? Myślę, że do ziemi zamiast mchu lepiej dodać włókno kokosowe a już najbardziej optymalna mieszanka to ta składające się w równych częściach z mchu sphagnum, perlitu i wermikulitu. Jeśli wsadzasz listki do wilgotnego podłoża to nie ma potrzeby podlewać ich od razu, zwłaszcza jak wkłada się do szklarenki. A już o podlewaniu nawozem nieukorzenionych listków nie wspomnę. Shocked Po co im nawóz w podłożu skoro nie mają czym z niego skorzystać. Tak w ogóle, z tego co czytałam, to pierwsze doglebowe nawożenie stosuje się dopiero do samodzielnie rosnących sadzonek, które mają już co najmniej 3 miesiące. Sad Z ukorzeniaczem też mam niemiłe doświadczenia i wiem, że już go nigdy nie zastosuję. Sad

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #166 : Maj 21, 2009, 21:37:09 »

No właśnie! Tyle, że ja tu perlitu zdobyć nie mogę - nie ma nigdzie, naprawdę! No i kombinuję czym mogę...  Sad

Listki musiałam podlać, bo wsadzałam do suchego podłoza i potem wyjeżdzałam na 2 tygodnie... A ukorzeniacz to chyba wywalę, po co mi, skoro fiołki go nie cierpią... tyle, że zasugerowałam się tym filmikiem z youtube`a (o ukorzenianiu listków)...

axlowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #167 : Maj 21, 2009, 22:06:25 »

Ale oni ukorzeniają w Clonex'ie to jest jakiś hormonalny ukorzeniacz.
lestatrv7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #168 : Maj 21, 2009, 22:18:14 »

Muszę się też pochwalić, mój maluszek tez ma pączka Very Happy jest to mój pierwszy własnoręcznie wyhodowany z listka więc dam mu szanse niech zakwitnie Smile nawet nie wiem jaki kolor, dostałem listka w prezencie Very Happy w zimie Very Happy sama radość, teraz się nie dziwie, że wszyscy forumowicze tacy szczęśliwi jak kwitną podopieczni Very Happy cudowne uczucie Very Happy
Pozdrawiam cieplutko

.:Matt:.
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #169 : Maj 21, 2009, 22:29:28 »

Dokładnie tak jak napisała Asia. Clonex to hormonalny preparat w żelu a nie w proszku. Zawiera witaminy i mineralne substancje odżywcze. O tym też już gdzieś pisałam Confused i jest to na stronie producenta, ale z tego co wiem to znam tylko jednego hodowcę, który go stosuje. Wink
Perlit kupuję na allegro. Poszukaj na ebay, bo wiem, że też sprzedają. Very Happy

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
lestatrv7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #170 : Maj 21, 2009, 22:33:11 »

Perlit można kupić w OBI Smile jest dostępny bez problemu Smile

.:Matt:.
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #171 : Maj 21, 2009, 22:39:55 »

Perlit można kupić w OBI Smile jest dostępny bez problemu Smile
Niestety nie w każdym, np. w moim nawet nie wiedzieli co to jest. Wink

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #172 : Maj 22, 2009, 06:56:49 »

Ja kupowałam perlit w Brico Smile, co prawda nie mieli ale sprowadzili po mojej wizycie Very Happy
axlowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #173 : Maj 22, 2009, 08:49:42 »

Maleno u Dibleysa jest i perlit, i wermikulit, w katalogu widziałam Smile
Ten Clonex to bym wypróbowała, ale nie widziałam go u nas w sklepach.
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #174 : Maj 22, 2009, 09:41:39 »

Joasiu - ja sobie nawet perlit u dibleysa zamówiłam - ale oni do Irlandii Północnej nie wysyłają... Sad Bo to niby druga wyspa jest... i kasę mi zwrócili  Sad

Pozostaje mi tylko angielski ebay, bo w Polsce byłam w OBI, Castoramie, Bricomarche i w wielu sklepach ogrodniczych i zoologicznych - PERLITU NIE MA albo nie wiedzą, co to jest  Mad

violkah
Rezydent

« Odpowiedz #175 : Maj 22, 2009, 10:20:09 »

No tak Smile, jak ja spytałam w Brico o perlit, to panu się przypomniało, że mieli jakieś 3 lata temu i się sprzedawał! Smile Smile, dlatego też sprowadzili, parę dni czekałam i był Smile Smile
I ponoć się sprzedaje nadal Confused Smile Laughing
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #176 : Maj 22, 2009, 10:22:09 »

Rominco produkuje i perlit i wermikulit.

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #177 : Maj 22, 2009, 10:47:28 »

Ajajajaj!  Very Happy

Z innej beczki, ale nie mogę - na angielskim ebayu jest sadzonka fiołka o liściach typu girl VARIEGATED!  Very Happy Very Happy Very Happy

Pycha, normalnie, śliczności, aż sie zastanawiam, czy nie zaryzykować z Czech... Confused

axlowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #178 : Maj 22, 2009, 11:00:23 »

Od janinab63? Kupowałam u niej, roślinki OK.
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #179 : Maj 22, 2009, 11:15:33 »

Maleno, już kiedyś chyba o tym pisałam i jak na moje oko to ta mieszanka nie jest zbyt odpowiednia. Moim zdaniem wszystkie wymienione składniki magazynują wodę - ziemia, mech, wermikulit. Fiołki potrzebują lekkiego i przepuszczalnego podłoża. Piasku już nigdy nie dodam, bo mam z nim niemiłe doświadczenia. Gdzie perlit, który sprawia, że podłoże szybciej przesycha? Myślę, że do ziemi zamiast mchu lepiej dodać włókno kokosowe a już najbardziej optymalna mieszanka to ta składające się w równych częściach z mchu sphagnum, perlitu i wermikulitu. Jeśli wsadzasz listki do wilgotnego podłoża to nie ma potrzeby podlewać ich od razu, zwłaszcza jak wkłada się do szklarenki. A już o podlewaniu nawozem nieukorzenionych listków nie wspomnę. Shocked Po co im nawóz w podłożu skoro nie mają czym z niego skorzystać. Tak w ogóle, z tego co czytałam, to pierwsze doglebowe nawożenie stosuje się dopiero do samodzielnie rosnących sadzonek, które mają już co najmniej 3 miesiące. Sad Z ukorzeniaczem też mam niemiłe doświadczenia i wiem, że już go nigdy nie zastosuję. Sad

Ja teraz wsadziłam listki do ziemi z perlitem, zakupionym wysyłkowo, bo u mnie też nie wiedzą co to jest, jakoś dziwnie mi się wydaje, że to podłoże jest za suche, woda wlewana do podstawki słabo wchłania się w takie podłoże  Confused.

Co do ziemi z piaskiem, też pierwszy raz eksperymentuję i jak na razie jestem zadowolona.
G2f - A jakie masz niemiłe doświadczenia z takiego typu podłożem?

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: