Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 19, 2020, 03:11:37
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: cos zwisajacego, dlugokwitnacego, latwego w uprawie?  (Przeczytany 7798 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
carlita
Nowicjusz
*

« : Kwiecień 22, 2009, 09:55:49 »

Co moglibyscie polecic do malego koszyczka zawieszonego na scianie balkonowej? Chodzi o cos zwisajacego, co bedzie w miare latwe w uprawie i bedzie dlugo kwitlo kwiatkami w kolorze bialym, rozowym lub fioletowym?

W tym roku planuje urzadzic swoj balkon i po drugiej stronie beda roze, w skrzynkach surfinie, rhododendron, dalie, malwy i 2 male oleandry, ale brakuje mi jeszcze koncepcji na zwisajacego kwiatka.
ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 22, 2009, 10:07:21 »

ja bym posadziła dwie pelargonie bluszczolistne-te zwisające np białą i ciemno czerwoną....co roku sadzę...ale te o pełnych kwiatach ...pięknie kwitna i sie rozrastają...hm...tylko jak to mały koszyk.....to może być problem

w tym roku będzie taki tylko nie wiem z jakim kolorkiem kontrastowym połączę....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 22, 2009, 16:33:36 »

Jeśli miejsce nie jest słoneczne to ja polecam fuksje  Smile
miroslawa
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 22, 2009, 17:08:30 »

Na słonecznym balkonie ładnie będzie wyglądać Aptenia.
gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 23, 2009, 10:08:11 »

biała i fioletowa surfinia, boskie !
 rozrastają się szybko,  zwisają, obficie kwitną aż do mrozów  i przecuuudnie pachną , szczególnie wieczorami: na balkonie, w pokoju, i u sąsiadów z dołu i z góry (też chwalili).
Bardzo łatwe w uprawie. Udają się w ziemi uniwersalnej. Przesuszenie przeżyły wielokrotnie ale po podlaniu odbiły  Smile

sadzonki kwitnące w Leroy Merlin po ok4 zł , w OBI po 2,30 w Auchan 3zł coś.
Zależy od wielkości.

słoneczne buziaki GosiaP
liwias
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 23, 2009, 11:42:01 »

biała i fioletowa surfinia, boskie !
 rozrastają się szybko,  zwisają, obficie kwitną aż do mrozów  i przecuuudnie pachną , szczególnie wieczorami: na balkonie, w pokoju, i u sąsiadów z dołu i z góry (też chwalili).
Bardzo łatwe w uprawie. Udają się w ziemi uniwersalnej. Przesuszenie przeżyły wielokrotnie ale po podlaniu odbiły  Smile
sadzonki kwitnące w Leroy Merlin po ok4 zł , w OBI po 2,30 w Auchan 3zł coś.
Zależy od wielkości.

Fakt - są śliczne, ale ja miałam je na balkonie dwa razy i  dwa razy musiałam walczyć z mszycami, które sufrinie po prostu uwielbiają Smile
Mszyca obrzydziła mi je zupełnie, mimo ich niewątpliwej urody. Poddałam się i więcej próbować nie będę.
gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 23, 2009, 12:33:09 »

liwias, a podobno skórki od banana , pod krzaczek,  bardzo pomagają: oprócz fosforu i potasu niezbędnego do obfitego kwitnięcia, odstraszają też mszyce (wątek skórka banana)
Nie pamiętam czy miałam mszyce na surfiniach w ubiegłym roku ale zawsze, gdy się zaczynały pokazywać na czymkolwiek -  pryskałam coca-colą.
(pirimorem się boję bo królik przesiaduje na balkonie i wszystko podgryza )

słoneczne buziaki GosiaP
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 23, 2009, 13:03:22 »

Ja pryskałam mlekiem na mszyce, pomagało.
Też jestem za surfiniami, ale koleżanka z tego co pisała surfinie ma zaplanowane w innym miejscu. Pięknie też wyglądają pelargonie, ale te angielskie (tych zwykłych ja nie lubię).

Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 23, 2009, 13:09:41 »

Polecam petunie, werbenę zwisającą, możę być także niecierpek Smile

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 23, 2009, 13:15:46 »

lobelia

słoneczne buziaki GosiaP
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 23, 2009, 13:18:02 »

Ja za najwygodniejszy środek uważam pałeczki owadobójcze. Mszyce to szkodniki łatwe do zabicia. Wymaga to tylko systematyczności. Więc, jeśli włożysz pałeczki, które uwalniają środek owadobójczy podczas podlewania to masz problem z głowy.
liwias
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 23, 2009, 15:07:46 »

Dziękuję za wszystkie porady dotyczące mszyc. Mam nadzieję, że w tym roku te paskudy się u mnie nie zagnieżdżą, a jeżeli jednak do mnie zawędrują to będę wypróbowywać po kolei Smile
carlita
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 25, 2009, 08:44:06 »

lobelie hodowałam rok temu i jakoś mi nie wyszło, a to ją przelałam, a to przesyszyłam. Chyba zdecyduję się na tę pelargonie zwisającą bo jest łatwa w uprawie, a planuję tyle różnych i nowych dla mnie kwiatków, że w tym miejscu zostanę przy czymś zwyczajnym.
Narine
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 27, 2009, 22:55:59 »

A może różowa diaskia? Kwitnie cały sezon non-stop  Smile

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Maj 14, 2009, 18:09:02 »

Bacopa
- białe małe kwiatuszki, pędy zwisające ok 40cm, kwitnie do jesieni.
rysler
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Maj 14, 2009, 18:17:58 »

Ja mam taki bardzo ładnie i długo kwitnący powój. Nie znam nazwy, dostałem od kogoś, raz posiany co roku sam się wysiewa. Kwiaty różowo biało niebieskie w formie kielicha, zwijają sie na noc, deszcz. Mam trochę nasion, bo w zeszłym roku pozbierałem. Mogę się podzielić, a jak będę u ogrodnika to spróbuję znaleźć nazwę. Jak wyrośnie i zakwitnie pokażę zdjęcia.
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #16 : Maj 15, 2009, 11:28:28 »

To zapewne wilec ja też w tym roku posiałam   po raz pierwszy.
I tak wygląda w tej chwili:

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #17 : Maj 15, 2009, 12:19:34 »

Bakcylla, pięknie wyrósł i lada dzień zakwitnie ale... jakiś dziwny ten wilec: białoszary  Very Happy  Laughing Laughing

słoneczne buziaki GosiaP
rysler
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Maj 15, 2009, 19:29:52 »

Bakcylia masz rację to o tę roślinke mi chodziło. Pięknie wyrósł, ale jak na mój gust przynajmniej o połowę jest go za dużo. U mnie rośnie jak na drożdżach, niektóre liście były wielkości 5-10 cm i jak do tej pory był baardzo rozrośniety ( teraz jeszcze sie nie pokazał, a ja nie miałem czasu wysiać nasion zebranych w zeszłym roku) rósł sobie na płocie (siatka) tak, że nic przez niego nie było widać. Może jakbym go przycinał to byłoby inaczej. nie mam takiej potrzeby, wiec rósł sobie swobodnie. tak nawiasem mówiąc ta szaro-biała odmiana też bardzo ciekawa.
cattleya
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Maj 16, 2009, 15:54:27 »

Witam,co roku do wiszących doniczek sadzę scewolę.Nie "bierze" jej żadne robactwo,pieknie zwisa,nie kłopotliwa w hodowli.Nawet jak przeschnie to szybko "dochodzi" do siebie.Fioletowa.
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #20 : Maj 22, 2009, 16:32:56 »

Polecam werbenę - dziś kupiłam koralową i zamierzam wsadzić do doniczki na ścianę:

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
pepsi
Aktywny
**

strefa 6b

« Odpowiedz #21 : Lipiec 26, 2010, 15:34:54 »

ja również polecam zwisającą werbenę, prezentuje się naprawdę pięknie i nie jest trudna w uprawie

pozdrawiam, Agnieszka
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Sierpień 25, 2010, 21:45:46 »

lobelia albo groszek pachnący Very Happy

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
marzenka
Aktywny
**

Pozdrowienia ze Świnoujścia

« Odpowiedz #23 : Marzec 13, 2011, 19:37:12 »

Ja preferuję peralgonie , u mnie na tarasie mam od południa do późnego wieczora słońce i mało które roślinki są w stanie to znieść.A peralgonie to królowe przetrwania a przy tym pięknie zwisają z doniczek.Z robactwem też nie mam problemów.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: