Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Czerwiec 25, 2019, 02:33:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie storczyków  (Przeczytany 99418 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mogra
Aktywny
**

« Odpowiedz #240 : Czerwiec 04, 2014, 14:51:51 »

Dzięki  Very Happy powiem tyle, że zrobiłam mały test, na samym początku po obcięciu dwa pędy trafiły do osobnych szklanek, to samo okno. Do jednej szklanki dodałam tak na oko kilka kropel nawozu (ten pęd który ma obecnie keiki), drugi dostawał tylko wodę, przegotowaną odstaną. Na początku roku ten pęd o samej wodzie zaczął wypuszczać przedłużenie i nagle zaczął żółknąć od góry, a drugi sama widzisz jakie rezultaty.

Pozdrawiam Monika
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #241 : Czerwiec 04, 2014, 22:27:52 »

Ja na początku też dodałam troszkę nawozu więc może faktycznie to też wpływa na rozwój keiki  Confused Do tych badylków , które teraz stoją w wodzie też dodam nawóz.

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #242 : Czerwiec 16, 2014, 20:30:07 »

Kolejne szklankowe dzieci już w drodze Smile To po prawej jestem pewna w 100%, że keiki. Po lewej chyba też Wink

Justyna
Mogra
Aktywny
**

« Odpowiedz #243 : Czerwiec 29, 2014, 19:37:55 »

Justyna oj szalejesz z keikami Razz Smile

A u mnie na keiki szklankowym, na tym starszym jest korzonek  Razz  Smile Idea
Oby teraz szybciutko rosły kolejne  Cool

Pozdrawiam Monika
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #244 : Lipiec 09, 2014, 23:55:24 »

Gratulejszyn !!! Smile U mnie już są trzy spore korzenie i chyba dodatkowo pęd będzie szedł ! A na tym drugim pędzie to niestety nie wyszły keiki :/

Justyna
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #245 : Lipiec 11, 2014, 21:38:43 »

Justynko prosimy o fotki Wink
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #246 : Lipiec 13, 2014, 15:22:16 »

Proszę bardzo Smile

Justyna
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #247 : Lipiec 13, 2014, 17:47:00 »

Ale piękne korzonki Very Happy. Gratuluję Justynko Cool.

Mogra
Aktywny
**

« Odpowiedz #248 : Lipiec 15, 2014, 21:57:59 »

Justyna piękne korzonki ma twoje keiki  Very Happy Very Happy widzę, że zdążyło przed zasuszeniem pędu  Very Happy

Pozdrawiam Monika
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #249 : Lipiec 16, 2014, 22:49:09 »

To teraz można go umieścić w szklarence na mchu i patrzeć jak maleństwo przyrasta Very Happy
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #250 : Lipiec 21, 2014, 18:31:05 »

Na szczęście zdążyło Smile A jak tam Twoje Monia ? Smile

Justyna
Mogra
Aktywny
**

« Odpowiedz #251 : Lipiec 26, 2014, 10:07:15 »

Justyna przepraszam, że tak długo nie odpowiadam, internet mi szwankował ciężko było coś napisać, wkleić Sad

A więc moje szankowce dale rosną, najmłodszy u samej góry wypuszcza drugiego listka, najstarszy wypuścił jednego korzonka, wygląda obecnie tak  Very Happy

Pozdrawiam Monika
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #252 : Lipiec 26, 2014, 17:31:27 »

Wow! Ale piękny. Chyba większy liść niż u mojego Smile Ma korzenia czyli już da radę Smile

Justyna
Mogra
Aktywny
**

« Odpowiedz #253 : Sierpień 06, 2014, 08:47:29 »

Justyna jak twoje keiki sobie radzi ?
Mój wypuścił tylko jednego korzonka, który rośnie jak szalony  Confused

Pozdrawiam Monika
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #254 : Sierpień 18, 2014, 19:04:20 »

A mój ma nadal te trzy, które miał i rośnie bardzo powoli. Muszę go już chyba do podłoża wsadzić, to może szybciej zaczną przyrastać.

Justyna
Mogra
Aktywny
**

« Odpowiedz #255 : Sierpień 26, 2014, 08:59:02 »

Justyna co słychać u twojego maluszka i jak nowe keiki

Pozdrawiam Monika
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #256 : Sierpień 26, 2014, 09:14:38 »

Moje keiki padło. Błędem było odcięcie pędu i wsadzenie do sphangum. Chyba je przelałam, albo coś innego się podziało i zgniło   Sad

pozdrawiam
Natka
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #257 : Wrzesień 09, 2014, 18:00:03 »

Te "nowe" keiki okazały się w rezultacie pędami, które wycięłam  Confused Ale na tym samym pędzie znów coś rośnie, to już trzecie podejście tej łodygi  Very Happy Może tym razem się wykluje coś innego. A jak tam u Ciebie ?

Justyna
elajas
Rezydent

« Odpowiedz #258 : Luty 10, 2015, 23:04:10 »

Przedstawiam moje maluszki, od rośliny matecznej odcięte na początku września. Dostałam od siostry 2 keiki, już duże, liście ok 10 cm i korzonki również. Piękne zdrowe. Ponieważ wyjeżdżałam zdążyłam tylko posadzić i zlecić opiekę na 2 tygodnie. Szczęśliwie przetrwały i w październiku ukazały się pędy kwiatowe na obu roślinkach /różnią się trochę wielkością/. Wszystko pięknie rosło mimo ciemnicy za oknem i miałam nadzieję wielką na kwiaty. Niestety nie udało się kwitnienie, całkiem duże pąki żółkły i odpadały na większym było 10 na mniejszym 8 kwiatów. Roślina mateczna kwitnie w najlepsze u siostry. Myślałam, że powodem był brak światła, ale wówczas i u siostry by nie kwitła i inna moja ćmówka również by posypała pąkami, których miała dużo. A zakwitło wszystko 45 kwiatków.

I zastanawiam się co było powodem, że nie udało się kwitnienie. To hybryda marketowa, chętnie i obficie kwitnąca i powtarzająca kwitnienie.  Smile

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
marcin227
Aktywny
**

« Odpowiedz #259 : Lipiec 04, 2015, 14:30:52 »

Witajcie powiedzcie mi co ja mam z tym zrobić zauważyłem jakby młode sadzonki na końcach pędów kwiatowych

Jest na świecie ta­ki rodzaj smut­ku, które­go nie można wy­razić łza­mi. Nie można go ni­komu wytłumaczyć. Nie mogąc przyb­rać żad­ne­go kształtu, osiada cias­no na dnie ser­ca jak śnieg pod­czas bez­wiet­rznej nocy.
Setsuko
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #260 : Lipiec 04, 2015, 18:24:47 »

Marcin227, to są keiki Smile. Poczekaj aż wypuszczą 3-4 korzenie o długości min. 3 cm, wtedy możesz odciąć łodygę kwiatową pod miejscem, w którym wyrosły i włożyć do doniczki z podłożem.

To na pierwszych zdjęciach, to raczej na pewno keiki, ale nie jestem pewna co do tego na dwóch ostatnich Confused. Podobno storczykom zdarza się wytworzyć taki listek na pędzie i nic się z nim dalej nie dzieje. Jak pojawią się przy tym korzenie lub kolejne liście, to jest to keiki, ale jeśli nie, będziesz miał taką ,,chorągiewkę" na pędzie.

Ale może ktoś bardziej doświadczony jeszcze się wypowie, bo ja nigdy w życiu keiki nie miałam i to co wiem, to tylko z teorii Smile .

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
marcin227
Aktywny
**

« Odpowiedz #261 : Lipiec 04, 2015, 18:46:31 »

No teraz tylko poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie

Jest na świecie ta­ki rodzaj smut­ku, które­go nie można wy­razić łza­mi. Nie można go ni­komu wytłumaczyć. Nie mogąc przyb­rać żad­ne­go kształtu, osiada cias­no na dnie ser­ca jak śnieg pod­czas bez­wiet­rznej nocy.
krufka
Gaduła

« Odpowiedz #262 : Lipiec 26, 2015, 06:45:47 »

Dzień dobry. W dziale storczykowym właściwie debiutuję Smile Jakiś czas temu kupiłam przecenione phalaenopsisy, które właśnie kończyły kwitnienie.  W nóżkach miały "cósie". Po kilku tygodniach sprawa wygląda tak:

Przypuszczam, że to młodzież Smile Czy kiedy podrosną powinnam je rozdzielić, czy mogę zostawić rosnące razem? To storczyki o ogromnej masie drobniutkich kwiatów na wielu pędach (jeden storczyk miał ich 6) i chciałabym uzyskać kompozycję "chmury" a do tego trzeba 2-3 roślin razem. Ale chyba natura właśnie wpadła na ten sam pomysł  Smile

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12390.0

"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem ". (D. Alighieri)
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #263 : Lipiec 26, 2015, 07:35:29 »

Moje też puszczają młodzież w nóżkach. Sama nie wiem czy rozdzielać. Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #264 : Lipiec 26, 2015, 09:23:23 »

Nie rozdzielajcie. Takie pojedyncze to maja wszyscy. A jak wam zakwitnie na 5-6 pędach to dopiero będzie widok.

Marek
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #265 : Lipiec 26, 2015, 09:31:12 »

Moje dwa miały uszkodzone stożki wzrostu i dlatego tak sobie poradziły.
Myślę,że to dobry pomysł, żeby nie rozdzielać. Smile

A wygląda to tak:

Pozdrawiam Paulina Smile
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #266 : Lipiec 26, 2015, 10:09:45 »

Mam też jednego phalaenopisa, właściwie kilka w doniczce. Nie rozdzielałam go. Zgadzam się z Markiem- ładniej, niezwyklej to wygląda Smile Smile Może jak będą większe, zakwitnie kilka i dopiero będzie fajny widok Smile

Pozdrawiam,
Renata
krufka
Gaduła

« Odpowiedz #267 : Lipiec 26, 2015, 12:09:56 »

To zostawię razem Smile

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12390.0

"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem ". (D. Alighieri)
grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #268 : Grudzień 18, 2015, 14:33:07 »

Witam, długo się nie odzywałam bo już nie mam lęku przed storczykami i dobrze się spisuję wobec nich a one się odwdzięczają corocznym kwitnieniem. Teraz mam pytanie, bo mój wiekowy już Phalenopsis pokazał po obu stronach rośliny matecznej dwie przeciwległe szczepki. Nie wiem jak to rozmnożyć? Czy ktoś mógłby udzielić mi wskazówki bo nie wiem jak ciąć roślinę?  I proszę napisać mi jak wysłać państwu do oceny zdjęcie mojej problemowej rośliny?
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: