Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 19, 2019, 05:42:17
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Aspidistra.  (Przeczytany 67950 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pina04
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #300 : Maj 23, 2016, 10:19:29 »

Jest piękna, ale ładnie kosztuje. Nawet się nad nią zastanawiałam, ale kupiłam w końcu milky way bo była tańsza i mogłam odebrać osobiście. Czy wiecie może czy ta Asahi na pewno wypuści młode liście z białymi końcówkami?

Kasia
runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #301 : Luty 17, 2017, 14:42:51 »

To dzięki waszemu forum zakochałam się w Aspidistrze. Szukałam ,szukałam aż w końcu znalazłam  Smile
Mam dwie zwykłe zielone -rosną całkiem nieźle. Gorzej z Milki Way - zasychają jej listki i taka słaba jest ogólnie, ale może na  wiosnę odżyje..

Beata

Runkowy świat kwiatów-http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=48694.msg1123450#msg1123450
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #302 : Luty 17, 2017, 14:50:34 »

Piękna  Very Happy Wytworna z niej roślina Smile

goll
Rezydent

« Odpowiedz #303 : Luty 17, 2017, 20:57:34 »

Ja swoją traktuję bardzo po macoszemu.
Latem ma fajnie, stoi w cieniu na zewnątrz.Kłopot zaczyna się jesienią bo rozrosła się tak,że u mnie w mieszkaniu nie mam na nią miejsca.No to zimuje sobie w chłodnej sieni od trzech lat.

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #304 : Luty 18, 2017, 22:36:32 »

Goll - a jak długo ją masz?? bo ja właśnie chcę żeby urosła jak największa mam na nie dużo miejsca   Smile
Jak je traktujesz tzn podlewanie? nawozy? Podpowiedzcie proszę co zrobić żeby ładnie się rozrastała, podobno one bardzo długo przyrastają tj. jeden dwa liście na rok?? Czy to prawda?

Beata

Runkowy świat kwiatów-http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=48694.msg1123450#msg1123450
goll
Rezydent

« Odpowiedz #305 : Luty 19, 2017, 20:50:16 »

Z podlewaniem to różnie, jak na zewnątrz siedzi to bywa,że  jest zalana przez deszcze, albo ja z kolei zapomnę na jakiś czas podlać w czasie suszy.Nie stoi w pełnym słońcu, nie wiem czy by wytrzymała, stawiam zawsze w półcieniu, tak jakoś mi się wydaje,że te jej liście niekoniecznie dobrze zniosą kontakt z ostrym słońcem.
Jak podlewam nawozem wszystko na zewnątrz to i jej się dostanie, ten nawóz, który akurat mam.Ostatnim latem był to nawóz do pomidorów.Ze wzrostem liści w ciągu sezonu to fakt, szału nie ma, ale czym jest szersza karpa,czy co tam ona ma, tym więcej liści wypuszcza.No i one bardzo długo są na roślinie, więc się zagęszcza.
A ile mam lat??Nie wiem, z 5 to na pewno.Aaa, bywa,że wiosną kwitnie takimi małymi 'gwiazdkami' przy samej ziemi.

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #306 : Luty 20, 2017, 23:25:59 »

Czytałam i widziałam kwiaty w internecie - śliczne małe i przy samej ziemi Very Happy w naturze zapylają je ślimaki  Smile

Beata

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #307 : Październik 30, 2019, 18:38:12 »

Ale na tym watu cisza.Nikt nie ma ladnych okazow? Moje podzielilam i od jakiegos czasu rosna w doniczce samonawadniajacej.

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #308 : Październik 30, 2019, 21:47:08 »

Mam trzy rodzaje zwykle  zielona , Milky Way i Variegate . Dwie ostatnie kupiłam maleństwa latem ale zaczęły się rozrastac Wink zielona ładnie rośnie ze 4 lata.   Dostałam z wymiany druga zielona ale wyszedł na niej grzyb , ratuje ja w tej chwili topsinem, to silna i wytrzymała roślina więc może odżyję .  Postaram się wstawić zdjęcia jak zrobię

Beata

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #309 : Październik 31, 2019, 08:59:29 »

Ja mam dwie. Denerwuje mnie, ze sa bardzo wrazliwe na przedziorki.

Milky way podzielilam- w seramisie rosna zdecydowanie lepiej.

Roszpunka
Aktywny
**

Pozdrawiam, Gosia.

« Odpowiedz #310 : Październik 31, 2019, 15:04:35 »

Całkiem zapomniałam o tym, że chciałam sobie sprawić jakąś aspidistrę, bo to podobno żelazne rośliny są: nie straszne im i stanowisko jasne i ciemne, zalanie i posucha. Kasiu, potwierdzisz? Twoje okazy wyglądają rewelacyjnie. A mogę spytać, co to za drobnolisteczkowa roślinka u dołu? Miałam kiedyś taką.

Siłą mężczyzny jest jego charakter, siłą kobiety – mężczyzna z charakterem.
                                 – Matka Teresa z Kalkuty
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #311 : Październik 31, 2019, 15:59:58 »

Kasiu, napiszesz jak Milky Way uprawiasz w seramisie? Przeniosłaś całą roślinę?
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #312 : Październik 31, 2019, 16:43:10 »

To drobnolistna pilea.
Aniu, cala rosline przenioslam bez ziemi. Niestety nie pomoge w tajnikach uprawy- ja swoje rosliny podlewam tak okolo co 10 dni. Przelewam woda seramis, reszte wody wylewam i tyle Smile
Aspidistra nie jest taka zelazna roslina jak sie uwaza. Kiedys byly mieszkania chlodniejsze i to sie sprawdzalo. Obecnie w przegrzewanych pomieszczeniach szybko lapia ja przedziorki i latwo ja przesuszyc choc zalac jeszcze latwiej Smile

pacenka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #313 : Listopad 01, 2019, 16:00:01 »

Też mam aspidistrę i jak dla mnie to mało wymagająca roślina. Na wiosnę zmieniam jej ziemię w donicy i wystawiam do ogrodu w gęsty cień. Od czasu do czasu podlewam. Jesienią przynoszę do domu i stoi w miejscu, do którego słońce nie dochodzi. Nowe liście wypuszcza tylko latem, ostatnio 17.

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #314 : Listopad 05, 2019, 17:44:32 »

Ale wasze sa ogromne  Very Happy Very Happy Piękne  Very Happy
Moje małe ale mają potencjał - Milki Way i Variegata  Very Happy
Ostatnio Variegata taką niespodziankę mi zrobiła - zakwitła !  Smile Very Happy

Beata

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #315 : Listopad 05, 2019, 18:38:31 »

Ta variegata jest piekna  Smile

kfiatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #316 : Listopad 05, 2019, 18:48:20 »

Obie są piękne, i variegata i milky way  Very Happy

Pozdrawiam, Ania

Moje mikroświaty, domowe i balkonowe:  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=49445.0
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #317 : Listopad 06, 2019, 07:59:40 »

runka- skad masz swoja variegate?

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #318 : Listopad 06, 2019, 08:23:34 »

Na wiosnę wymiana na fb,  nie pamiętam już od kogo

Beata

Roszpunka
Aktywny
**

Pozdrawiam, Gosia.

« Odpowiedz #319 : Listopad 11, 2019, 02:44:49 »

MAM!!! Od trzech dni jestem szczęśliwą właścicielką pierwszej w moim życiu aspidistry! Kasia mnie trochę przestraszyła, ale nie zniechęciła.  Smile

Aspidistra nie jest taka zelazna roslina jak sie uwaza. Kiedys byly mieszkania chlodniejsze i to sie sprawdzalo. Obecnie w przegrzewanych pomieszczeniach szybko lapia ja przedziorki i latwo ja przesuszyc choc zalac jeszcze latwiej Smile

Mam dwa wolne pokoje po dzieciach, które już poszły w świat. Zakręciłam w nich kaloryfery i zimuję tam rośliny, tak że jestem dobrej myśli. Musi się udać!

Jej liście są wielkie. Nie spodziewałam się, że będą aż tak duże. Lubię, gdy mi co w domu zakwitnie, ale moje serce jednak niezmiennie bije dla roślin ozdobnych z liści. Aspidistra jest piękna! Zakochałam się...

Nie mam "zielonych rąk", ale za rok mam nadzieję pokazać coś zbliżonego urodą do Waszych piękności.

Siłą mężczyzny jest jego charakter, siłą kobiety – mężczyzna z charakterem.
                                 – Matka Teresa z Kalkuty
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: