Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 23, 2014, 08:38:43
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stapelia, Orbea, Tridentea, Caralluma i Piaranthus cz 4  (Przeczytany 14243 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #90 : Lipiec 29, 2009, 20:08:21 »

Bez   Very Happy sorry , widać ,że tak daleko moja wiedza nie sięga   Embarassed , pięknie dziękuję za wyjaśnienie,   Embarassed Confused

anulka247
Aktywny
**

« Odpowiedz #91 : Lipiec 29, 2009, 21:07:46 »

BEZ a można wiedzieć od kogo kupowałeś? Bo jeśli ktoś został oszukany to ja  Mad

Pozdrawiam serdecznie Smile
bez
Rezydent

« Odpowiedz #92 : Lipiec 30, 2009, 04:56:17 »

BEZ a można wiedzieć od kogo kupowałeś? Bo jeśli ktoś został oszukany to ja  Mad

Anulko, mogę Ci odpowiedzieć prywatnie. Nie chcę im robić przykrości tu na forum, bo zostałem przeproszony i obiecałem do sprawy nie wracać.

Ale znacznie prościej przekonasz się sama:
Poproś Twojego dostawcę, żeby przysłał Ci zdjęcie kwitnącej C. dummeri /jego własne, nie z sieci/. Te dwa gatunki łatwo rozróżnić :

C. dummeri ma kwiaty większe, zielone lub żółtawe:

http://image56.webshots.com/156/2/85/82/2739285820085492499zojigw_ph.jpg

C. hesperidum ma kwiaty mniejsze, prawie czarne :

http://images115.fotki.com/v661/photos/6/642761/4058980/Carallumahesperidum4-vi.jpg?1158872502

Mam nadzieję, że się mylę a Twój dostawca to solidna firma.

bez

Pozdrowienia z Sopotu !
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #93 : Lipiec 30, 2009, 10:16:47 »

Hm, czyli ja też mam hesperidum a nie dumeri? Sad

Rzeczywiście tak jest. Przesiałam net i dumeri jest taka jak napisał bez. Moje wcześniejsze fotki pokazującące carallumę dumeri to w rzeczywistości jest caralluma hesperidum. Wcześniej tego nigdy nie sprawdzałam, bo wierzyłam sprzedawcy, od którego kupuję asclepiadace  Mad
anulka247
Aktywny
**

« Odpowiedz #94 : Lipiec 30, 2009, 13:43:12 »

Mam nadzieję, że Asi nie sprawi to różnicy  Sad

Pozdrawiam serdecznie Smile
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #95 : Lipiec 30, 2009, 16:59:22 »

Mnie przynajmniej na razie, nie robi to różnicy  Cool Podoba mi się bardziej czarny kwiat-czyli hesperidum. Jeśli zakwitnie kiedykolwiek-zweryfikuję łobuzicę carallumę  Very Happy

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #96 : Lipiec 31, 2009, 18:00:07 »

Caralluma eremastrum również postanowiła zakwitnąć. Na razie w pąkach, ale już niebawem Smile

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #97 : Lipiec 31, 2009, 18:39:42 »

Ale będzie wielki  Very Happy

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #98 : Lipiec 31, 2009, 19:12:30 »

Tia, kolejne cudeńko. Smile Czyli jutro... może...?Very Happy

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #99 : Lipiec 31, 2009, 20:42:35 »

Eremastrum przyszła do mnie z przekwitniętym kwiatostem. Obecne pąki znajdują się na nowych członkach, które wypuściła już u mnie. Także to będzie jej pierwsze kwitnienie u mnie.
Co do jeszcze caralluma dumeri to mam drugi egzemplarz, nota bene kupiony u tego samego sprzedawcy, która ma jeden pąk. Jestem bardzo ciekawa, jakie będzie miała kwiaty, a nóż będzie to prawdziwa dumeri. Nie omieszkam rzecz jasna się pochwalić, jak zakwitnie.

Post dołączony: [time]Sat Aug  1 09:25:51 2009[/time]
Pelu rozwinęły się dzisiaj caralluma eremastrum i caralluma baldratii. Fotki zrobię później i pokażę. Ale mogę powiedzieć, że pokrój kwiatów mają taki sam, różnią się dosłownie lekkim odcieniem koloru. I teraz nie wiem, czy ta różnica w kolorze jest spowodowana tym, że jedna stoi w kuchni, a druga na balkonie, czy to rzeczywiście są dwie inne odmiany, a nie jedna ta sama Sad W każdym razie ogonki zdecydowanie się różnią, więc może jednak  Confused Teraz to już nie jestem pewna do tego, co mam - przykład dumeri  Mad

Post dołączony: [time]Sat Aug  1 19:47:01 2009[/time]
Obiecane kwitnienia

Caralluma eremastrum i caralluma baldratii (jeśli ktoś ma inne przypuszczenia, to chętnie je poznam)

I oddzielnie:

Caralluma eremastrum

Caralluma baldratii

Szykująca się do kwitnienia caralluma mentjetsiana

Ma podobny pokrój kwiatów do poprzednich carallum, które zaprezentowałam wyżej.

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #100 : Sierpień 01, 2009, 21:07:41 »

Lulu, wszystkie kwitnienia przepiękne! Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #101 : Sierpień 01, 2009, 21:48:26 »

Dotąd jedynie podziwiałam prezentowane tutaj roślinki ale tym razem widzę zachwycające kwiatuszki. Cudne są  Very Happy

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...

https://picasaweb.google.com/makosz11
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #102 : Sierpień 01, 2009, 21:59:33 »

Mnie też się szalenie podobają i wbrew powszechnie panującej opinii, że one śmierdzą, to te, które obecnie kwitną nie śmierdzą. Pachnieć też nie pachną Smile
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #103 : Sierpień 01, 2009, 22:51:12 »

Nie ,no nie masz serca kobieto  Razz Tak mnie katujesz  Very Happy Cudne są  Very Happy Czuję, że to się żle skończy wiosną ,jeśli nadal będę zaglądać do wątku=powiększę kolekcję stapeliowców  Razz

Myślę,że to dwie różne rośliny ,kwiaty nie są jednakowe/ patrz na środek  Confused /

Pozdrawiam Asia Smile
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #104 : Sierpień 02, 2009, 03:08:15 »

Mam podobne przypuszczenia, że carallumy sa różne. Stanowisko na pewno ma wpływ na kolor paluchów ale czy w dalszej konsekwencji na kolor, formę kwiatów? Confused
Najsubtelniej różnią się właśnie kwiatem (kolorem, wielkością, grubością), dlatego może większe zbliżenie środka wszystko wyjaśni?
Super kwitnienia! Smile

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #105 : Sierpień 02, 2009, 08:57:02 »

cymric - Ty też mnie katujesz swoimi ceropegiami. Muszę się jakoś odwdzięczyć, czyż nie  Razz
Dziewczyny, też sądzę, że to są jednak inne ceropegie i chwała  Cool Nie chciałabym, żeby okazało się, że są czymś innym niż kupiłam  Sad Dobrze, że różnią się nie tylko kolorek, ale i paluchy są zdecydowanie różne  Cool
Niestety, gdybym miała lepszy sprzęt to bym zrobiła środki, ale nie mam.  Sad

Post dołączony: Sierpień 02, 2009, 09:41:42
Wrzucę jeszcze dzisiejszy duet  Very Happy

Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #106 : Sierpień 04, 2009, 21:50:06 »

Rozwinął się kolejny kwiat na carallumie baldratii

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #107 : Sierpień 04, 2009, 22:04:53 »

Lulu ,jestem oczarowana. Very Happy
Rejestrując się na FF,nie przypuszczałam,że takie cuda istnieją.

Afra666
Aktywny
**

« Odpowiedz #108 : Sierpień 04, 2009, 22:42:41 »

Lulu bardzo ładne Smile

Dostałam niedawno orbeę plamistą, odnóżkę jedną, mam nadzieję że się przyjmie i będę mogła się nią pochwalić Smile

pozdrawiam Afra (:

Moje kwiatuchy

Moje Fiołki
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #109 : Sierpień 08, 2009, 15:40:16 »

Afra666 na pewno się uda. Grunt to nie zalać Smile

To jeszcze raz pokażę carallumę baldratii z trzema rozwiniętymi kwiatami

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #110 : Sierpień 08, 2009, 17:44:14 »

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes O żesz .Ile mają średnicy?

Pozdrawiam Asia Smile
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #111 : Sierpień 08, 2009, 18:58:19 »

Asiu, niewiele, jakieś 2 cm.
Afra666
Aktywny
**

« Odpowiedz #112 : Sierpień 08, 2009, 20:54:13 »

Zalać nie zaleje bo właśnie na wakacje wyjechałam, bardziej się boję, że przesuszę

pozdrawiam Afra (:

Moje kwiatuchy

Moje Fiołki
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #113 : Sierpień 09, 2009, 08:57:40 »

Dziewczyny, nawet nie wiecie, jak mi się niedziela cudnie zaczęła  Very Happy  Idea Tavaresia grandiflora będzie mi kwitła. Ma pączki, no szok  Very Happy Wreszcie zobaczę, jak ona kwitnie, a to jest naprawdę duży okaz. Już się martwiłam, że ona jakaś bez kwiatowa jest, czy co  Confused A tu pączusie i to trzy  Very Happy Very Happy  Ta ra ra  Idea Jak ja kocham asclepiadaceae  Mr. Green
anamat
Aktywny
**

« Odpowiedz #114 : Sierpień 09, 2009, 09:12:56 »

Lulu pokaż szybko Razz

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #115 : Sierpień 09, 2009, 09:14:12 »

Dawaj zdjęcia,jak tylko się rozwiną kwiatki. Very Happy

agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #116 : Sierpień 09, 2009, 09:53:21 »

Dawaj zdjęcia w pąkach, a co!

A ja mam stapelię grandiflorę, długo długo stała, a teraz na zachodnim balkonie szaleeeeje Smile

Powiedzcie, przesadzić?

( wybaczcie tę pięknie skadrowaną fotkę, ale akurat to nie stapelia była moim celem... Wink )

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #117 : Sierpień 09, 2009, 12:40:16 »

Lulu - caralluma jest niezwykle malownicza  Very Happy Very Happy I aż trzy kwiaty naraz - mmmm.... Very Happy
Wobec chęci kwitnienia wyrażonej przez tavaresię czekamy na fotoreportaż z cyklu "Od pączuszka do kwiatuszka"  Very Happy
Czuję, że będzie co podziwiać  Razz

agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #118 : Sierpień 09, 2009, 13:41:40 »

I jeszcze moja pod innym kątem. Co radzicie? Smile

Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #119 : Sierpień 09, 2009, 14:37:31 »

Ja bym jej nie rozsadzała, widać, że ma jeszcze wokół siebie miejsce.
A co do tavaresii, to nie miałam zamiaru takiego poruszenia rrobić. Embarassed Ale nie pozostawiacie mi wyboru, muszę cyknąć fotkę i pączucie pokazać, tylko, żeby mi się udało tak zrobić, żeby było co widać, bo one są naprawdę jeszcze malusie, ale są Smile

Post dołączony: [time]Sun Aug  9 15:06:05 2009[/time]
Tavaresia grandiflora

I pączucie, jest ich trzy  Very Happy

Napociłam się, żeby udało mi się je zrobić tak, żeby było coś widać  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: