Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 26, 2014, 08:38:50
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jakie kwiaty doniczkowe na południowe okno..  (Przeczytany 10209 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ursbak
Rezydent

Podlasie

« : Luty 23, 2009, 17:58:35 »

witajcie ..mam do Was zapytanie...jakie mogłabym zakupić kwiaty na południowe okno do pracy ...jest ciepło ze wzgledu na ogrzewanie... i jeszcze zeby nie były bardzo wymagajace...bo instytucja w jakiej pracuje to uczelnia....więc proszę o jakies typy.....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
bez
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Luty 23, 2009, 18:46:13 »

Zdecydowanie jakie¶ sukulenty np. orbeę albo echeverię /na zdjęciu/ - a najlepiej jak±¶ fajn± ich kompozycję.

http://i14.photobucket.com/albums/a302/BradHiltbrand/Mt-etnas111305.jpg

bez

Pozdrowienia z Sopotu !
JeyDee
Administrator

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2009, 00:13:32 »

Bziku, ty sobie jaj z dziewczyny nie rób Razz
Sk±d ona ma wzi±ć tak± eszewerię, hę ? Mad
Mówi±c serio oczywi¶cie Bez ma rację - sukulenty Cool

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
bez
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2009, 06:18:01 »

Nie dostanie tej, to dostanie inn± - najważniejsze to je jako¶ ułożyć, np. :

http://www.cbgarden.org/blog/wp-content/uploads/6-3-08%20027(1).jpg

bez

Pozdrowienia z Sopotu !
nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2009, 14:02:53 »

Ja na południowych mam głównie sukulenty np. agawy amerykańskie, aloesy, kaktusy, euforbie mili, grubosza jajowatego, sedum burrito, hoje różowe( carnosa) , epipremnum pinnatum Marble Queen, hoje kerrii, grudniki itd.

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2009, 15:23:53 »

dziękuje Wam za pomoc.....na pewno co¶ wybiorę....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #6 : Marzec 26, 2009, 22:09:27 »

Proponuję jeszcze kliwię i kaktusa wielkanocnego - u mnie rosną jak oszalałe... Smile Z grudnikami ostrożnie - nie lubią mocnego nasłonecznienia - liście czerwienieją...

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Marzec 28, 2009, 14:23:26 »

u mnie na  mocno nasłonecznionej stronie rosną palmy wcześniej bałam się że będzie im  za gorąco ale dopiero tu zaczęły pięknie rosnąć Very Happy więc polecam,   no i oczywiście kaktusy...  Very Happy

m&m
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Marzec 28, 2009, 18:24:33 »

a jakie masz palmy (gatunki)?

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 28, 2009, 20:24:16 »

mam juke gwatemalską, dracena australis variegata y dracenę margarite, nazwałam je palmami  bo  z  wyglądu tak mi się kojarzą  Razz ale juz doczytałam ich prawdziwe pochodzenie Very Happy

m&m
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Marzec 29, 2009, 10:18:35 »

Gratuluję pięknych roślinek! Cool

zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Marzec 29, 2009, 10:44:34 »

a dziękuję,  a  ty  hodujesz  coś  w tym stylu?? może  wkleisz  zdjęcia???

m&m
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Marzec 29, 2009, 10:49:23 »

Nie hoduję palm, bo hmmm..., za mało kwitną Smile Mam rhisalidopsisy, grudniki, dwa listeczki (!) fiołków nieodmianowych (odmianowe w drodze Smile ), trzy amarylki/hipki. W Polsce zostawiłam kliwię, wielką paproć, krotona, trzy fiołki (kundelki) i dwa cyklamenki. Jednym słowem - popularny zestaw Smile

zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Marzec 30, 2009, 15:09:44 »

malena to proszę wklej kilka zdjęć Cool

m&m
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Marzec 30, 2009, 23:20:16 »

Teraz nie wkleję, bo późno, ale jutro zrobię zdjęcie czegoś, co pojawiło się u mojego hipka... Very Happy

Post dołączony: Marzec 31, 2009, 10:43:15
Dobra - wczoraj odkryłam takie cudo u mojego hipka... Smile

Moje trzy hipki ciężko przeszły przeprowadzkę do Anglii, więc taki pączuś to jest cud chyba! Jeszcze mały problem - nie pamiętam, jaki to kolorek (o odmianie juz nie wspomnę, bo nie znam się na amarylkowatych Smile

zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 02, 2009, 09:05:58 »

no to gratuluje, Very Happy  ja czekam czy takie coś pojawi się u mojej difenbachii, udało mi się ją odratować jak robale chciały ją zeżreć

m&m
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 02, 2009, 09:27:22 »

A jak ją ratowałaś i jakie to były robaczki - zjadaczki? Smile

zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 02, 2009, 14:44:12 »

jedne to były takie zielone klejące, a drugie  co  zjadały kolejne warstwy liści aż ten liść robił się przezroczysty a potem w końcu dziura i ta  dziura się powiększała aż cały liść był zjedzony,  to była plaga w moim salonie tak straciłam jeszcze kilka innych roślinek i walczę jeszcze o jukę Sad
a jak  ją  ratowałam  przemywałam  liście   wacikiem  z  mydłem  i  pryskałam takim  tutejszym  preparatem,  trochę  pomogło..zobaczymy czy się wyliże (ta juka  z  difenbachia  jest  już ok)...

m&m
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 02, 2009, 19:33:12 »

Gratuluję mężnej walki z robalkami i trzymam kciuki za roślinki! Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: