Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 20, 2018, 06:27:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za roślina ? cz 5  (Przeczytany 68294 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #420 : Czerwiec 24, 2017, 20:16:21 »

Lewizja Very Happy

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #421 : Czerwiec 24, 2017, 21:29:43 »

Tak to jest to Smile Przecudna ta roślinka, zauroczyła mnie totalnie  Very Happy i na dodatek czytam, że to bylin ka wieloletnia  Very Happy Dziękuję za identyfikację zawsze mogę na was liczyć jesteście niesamowici Smile
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #422 : Lipiec 28, 2017, 19:36:51 »

I ostatnio byłam w auchanie, patrze i nie wierze 3 sadzonki lewizji stoją na wyprzedaży <3 2 białe i różowa  Very Happy nie mogłam przejść obojętnie i wzięłam białą i różową. Wsadziłam na skarpie piwniczki obłożonej kamieniami w żwirze. Będzie mieć rano stanowisko słoneczne gdzieś do 12-13 a później cień od domu mam nadzieję, że będzie jej u mnie dobrze, bo jest cudna  Very Happy ale się cieszę, że ją ujrzałam wśród innych roślin  Very Happy
sauromatum
Aktywny
**

« Odpowiedz #423 : Sierpień 13, 2017, 06:27:07 »

Co do moich wiosennych zagadek:
1. Zdjęcie poniżej pokazuje zagadkę nr 2 czyli kamasję variegata, którą udało się rozpoznać. Zdjęcie robiła moja mama więc niestety ostrość jest co najwyżej na pąki kwiatowe ale kwiaty są powiedzmy widoczne i upewniają, że jest to kamasja

2. Zagadka nr 1...
Wykopałem cebule z tego zbiorowiska. Cebule tak urosły, że bez problemu można teraz odróżnić wszystkie gatunki od siebie. I połowicznie zagadka jest już rozwiązana, rację miał britvictango, mówię o pierwszej myśli Wink
tak wyglądają cebule:

Wcześniej pokazywałem zdjęcie cebuli, która była wielkości tej małej cebuli w górnym rzędzie po prawej... jak widać znalazłem cebule znacznie większe. One dały pewność, że nie jest to żaden tulipan tylko jednak szachownica, Poszukałem na jakiejś zagranicznej stronie cebul szachownic, one wytwarzają takie malutkie cebulki przybyszowe wokół siebie (dosłownie wielkości ryżu, widać je na dole zdjęcia) - więc na 99% to jest szachownica. Cebule są trochę spłaszczone, bardziej wyglądają jak bryłka niż cebula, trzeba dobrze sprawdzić gdzie jest dół przed sadzeniem bo nie jest to wcale intuicyjne. Jeśli za rok któraś z tych dużych cebul zakwitnie to pokaże co z tego wyrosło żeby do końca rozwiązać tę zagadkę.
basia_styk
Aktywny
**

« Odpowiedz #424 : Sierpień 13, 2017, 21:31:36 »

Cebule większości gatunków szachownic mają charakterystyczny zapach, więc można się jeszcze dodatkowo upewnić Smile Fajnie, że sporo się już wyjaśniło!
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #425 : Luty 02, 2018, 15:00:52 »

Wie ktoś może co to za chwast?

Kwitnie na żółto.

basia_styk
Aktywny
**

« Odpowiedz #426 : Luty 02, 2018, 18:17:59 »

Prawdopodobnie kuklik pospolity.

B.