Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 03:20:09
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oleander -fotorelacja z rozmnażania  (Przeczytany 30053 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #30 : Czerwca 21, 2009, 20:31:14 »

Juz zastosowałem taki węgiel jaki używa się do grila. zobaczymy co ztego wyjdzie. Co do temperatury to maja zapewnioną od 20 do 25 stopni.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Viola
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Lipca 01, 2009, 12:45:53 »

A ja zakupiłam na Allegro pięknego oleandra variegatkę, kwitnącego na różowiutko Laughing Jak dotrze wstawiam zdjęcie Smile

Chani
Gaduła

« Odpowiedz #32 : Lipca 21, 2009, 15:36:33 »

Dokładnie według wskazówek uczyniłam próbę ukorzenienia oleandra uciętego mojej Mamie  Smile u Niej kwitnie ślicznie, jest pełny i różowy, ciekawe co z tego wyniknie  Smile
To moje szczepeczki i proszę nie patrzeć na zachlapane okno w tle Razz

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #33 : Lipca 21, 2009, 20:48:51 »

Trzymam kciuki za maluszka! Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
Chani
Gaduła

« Odpowiedz #34 : Lipca 22, 2009, 04:35:46 »

Ja także, tym bardziej, że Mama próbowała już kilkakrotnie ukorzenić oleandra, bez skutku, zawsze liście żółkły i szczepka ginęła. Zobaczymy Smile czekam cierpliwie
Chani
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Sierpnia 30, 2009, 12:41:30 »

Oto rezultat Smile metoda dobra  Very Happy pierwszy raz ukorzenił mi się oleander  Very Happy ukorzeniły się wszystkie włożone sadzonki. Dwie były ucięte, dwie urwane z tzw piętką, ponieważ różne szkoły na Forum różnie mówiły. Wszystkie wypuściły korzonki mniej więcej w tym samym czasie Smile
madziak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Kwietnia 28, 2011, 10:21:42 »

Na jesieni dostałam 6 szczepek  Very Happy. Ukorzeniły się rewelacyjnie szybko. Posadziłam do doniczek. Ale niestety zimą mi powysychały  Sad. Przetrzymały tylko dwie sztuki. Szkoda, że tylko dwie. Nie wiem jakiego są koloru. Po jakim czasie oleandry kwitną?  Very Happy

nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #37 : Kwietnia 28, 2011, 15:08:55 »

Mój ukorzeniony w sierpniu ma pąki kwiatowe  Smile

madziak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #38 : Kwietnia 28, 2011, 15:48:44 »

To fajnie, że będzie kwitł i to tak szybko.
Moje maja dopiero ok 15 centymetrów  Very Happy

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #39 : Kwietnia 28, 2011, 17:08:43 »

Moje zakwitły po dwóch latach po ukorzenieniu.
guru301
Zrezygnował
**

« Odpowiedz #40 : Kwietnia 23, 2013, 18:39:45 »

Jak duży poziom wody powinien być w naczyniu do ukorzeniania oleandra ? Czy węgiel pokruszyć czy może być w kawałku ? Już dużo szczepek zmarnowałam , że te które mam teraz chciałbym wreszcie ukorzenić Wink

Serdecznie pozdrawiam  Gabrysia
goll
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Kwietnia 23, 2013, 21:25:43 »

Węgiel w kawałku raczej ,nie krusz.A wody tyle,żeby jakaś 1/3 nogi była zamoczona, zresztą zawsze możesz dolać.
Ja też zamordowałam niezliczoną liczbę sadzonek.
Jak mi się złamał dorosły, pocięłam i wsadziłam wszystko do słoika z wodą.Nie miał ciemnego naczynia,węgla, stało to wszystko na zewnątrz(lato),ja zapomniałam ,a sadzonki korzenie puściły.
Pewno, jakbym zaczęła ukorzeniać takiego, co mi na nim zależy to by się nie udało Razz

guru301
Zrezygnował
**

« Odpowiedz #42 : Kwietnia 23, 2013, 21:52:02 »

Żebyś wiedziała , że tak jest Smile to złośliwość rzeczy martwych chyba Smile Dziękuję Smile

Serdecznie pozdrawiam  Gabrysia
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: