Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 20:30:00
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy mogę dać kilka hipków do 1 doniczki?  (Przeczytany 1833 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nataliaada
Gaduła

« : Grudzień 20, 2008, 19:54:39 »

Mam 7 cebulek, które są albo hipeastrum albo amarylisami. Nie odróżniam. Mam też valloty, które wcześniej miałam za hipki/amarylisy. Teraz już umiem odróżnić valloty. Zresztą widzę różnicę w wyglądzie cebul chociażby itd.

2  cebulki są z adopcji forumowej, 2 niby to amarylisy Susan czy jakoś tak z allegro, 3 z wymiany niezidentyfikowane. Każda z tych cebulek jest mała, 2 są ciut podrośnięte już ale reszta maluchy. Daleko im do kwitnienia itd.
I do tej pory rosły każda oddzielnie, ale teraz sobie pomyślałam, że wsadzę je razem do 1 doniczki. Zaoszczędzę miejsce, przestrzeń itp.

Mogę tak?

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #1 : Grudzień 20, 2008, 23:05:38 »

Wydaje się że w tej chwili możesz.Puki rosną w cebule tzn. bez okresu spoczynku.Jeśli będziesz je przygotowywać do kwitnienia to wtedy sobie rozdzielisz.

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
soleil2205
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Styczeń 12, 2009, 15:18:28 »

Ja moje cebulki przybyszowe też posadziłam w jednej doniczce  Smile

Ketmia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Styczeń 16, 2009, 10:54:25 »

zastanawiam się także czy posadzić moje amarylisy w jednej doniczce, mam sporo cebulek, ale chyba zrezygnuję bo mi się poprostu pomieszały Smile i nie wiem teraz jaka cebulka to jaka odmiana,
Przymierzam się już do ich posadzenia i chyba zdecyduję się na małe doniczki po jednej dla każdej cebulki. Ale kilka cebulek w jednej doniczce to świetny pomysł, jak jedna przekwitnie to druga zacznie kwitnienie i bedziesz cieszyć się Natalko pięknymi kwiatami przez całyczas Very Happy
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: