Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:38:58
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiołki odmianowe cz.2  (Przeczytany 29107 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
g2f
Aktywny
**

« : Grudzień 15, 2008, 00:14:53 »

Jak to jest z tymi odmianowymi fiołkami? Smile
U mnie dwa listki dwóch różnych odmian półminiaturek posadzone pod koniec sierpnia dały tylko po jednej sadzonce. Sad
Nie wiem czy one tak mają czy to u mnie jakiś ewenement. Confused
Zdaję sobie też sprawę z tego, że teraz pora roku nie sprzyja ani rozmnażaniu, ani rośnięciu, ale jestem ciekawa, jakie są wasze doświadczenia z rozmnażaniem odmianowych półminiaturek? Z tego, co czytałam to semimini i mini dłużej się rozmnażają a jak to jest z ilością potomstwa? Ile sadzonek może wydać taki listek?

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Grudzień 15, 2008, 09:00:10 »

U mnie też zdarza się, że wyrasta jedna sadzonka. Jeśli to baby leaves to zdarza się częściej.

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Grudzień 15, 2008, 10:26:50 »

U mnie różnie bywa... W tym roku jedna miniaturka dała mi od razu cały "pęczek", a innego malucha w ogóle nie mogę nakłonić do rozmnażania, taki uparciuch!

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Grudzień 15, 2008, 19:25:49 »

Moje miniaturki z listka stadkami powychodziły Smile, myślałam, że tak ma być  Confused Confused
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2008, 21:02:08 »

Ja bym się zbytnio nie martwiła na Twoim miejscu z nadmiaru obfitości listkowych dzieciątek Very Happy Na wymianę z innymi forumowiczami jak znalazł Very Happy

Pozdrawiam Małgorzata
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Grudzień 17, 2008, 18:08:52 »

Dzięki za odpowiedzi. Very Happy
W końcu udało mi się odnaleźć gdzie już na ten temat rozmawiałyście. <a href="http://www.floraforum.pl/index.php/topic,3543.0.html" target="_blank">Rozmnażamy fiołki afrykańskie - dyskusja[/url] Embarassed Dwa razy szukałam i już myślałam, że wątek zniknął, ale dzisiaj chwilowe zaćmienie minęło. Wink
Jednak warto nie dwa, a trzy razy przekopać się przez te tematy. Rolling Eyes

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 17, 2008, 21:52:53 »

Dziewczyny, to, co pisałyście o chiritach poszło do nowego wątku w roślinach doniczkowych.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #7 : Styczeń 22, 2009, 13:29:42 »

Słuchajcie, czy to faktycznie Black Magic Confused http://www.allegro.pl/item536184365_saintpaulia_fiolek_odmianowy_black_magic.html

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Styczeń 22, 2009, 13:33:19 »

JeyDee ja mam taki i to jest kundelek Smile, troszkę dziwadełko, ale  urocze.
Black Magic inaczej wygląda z tego co widziałam tu na forum, bo mój jeszcze nie zakwitł  Smile.
amoroso
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2009, 13:39:39 »

ja też szukałam w necie i inaczej wygląda na zdjęciach  Confused

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #10 : Styczeń 22, 2009, 13:46:26 »

No właśnie Mad. Też mi to wygląda na "dorobioną" odmianę  Smile.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Styczeń 22, 2009, 14:53:03 »

Zawsze można zrobić z kundelka fiołka odmianowego, zwłaszcza, że dziwadełkowato wygląda  Smile Smile
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #12 : Styczeń 22, 2009, 22:34:31 »

Blackmagic  kupiony od producenta.Standart,pstrolistny

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Styczeń 23, 2009, 01:45:29 »

Coś mi się wydaje, że JD pisząc swój post zdawała sobie sprawę, że to nie jest prawdziwy odmianowy a już tym bardziej Black Magic. Wink

Czytałam kiedyś artykuł o fiołkach "no names" i o dopasowywaniu ich do fiołków odmianowych. Wiele kundelków można (zwłaszcza na podstawie zdjęć z internetu) dopasować do konkretnych nazw, ale to nie uczyni ich fiołkami odmianowymi a przy wymianach prędzej czy później ktoś się w końcu zorientuje, że został oszukany.
Zresztą same wiecie jak na różnych zdjęciach jedna odmiana (ba, jeden i ten sam fiołek) może wyjść inaczej. Po naszemu to będzie "prawie robi różnicę". Wink

Trochę szkoda mi tych osób, które dają się naciągać na listek kundelka, gdy za te same pieniądze mogłyby sobie kupić całego, jak nie dwa fiołki w markecie czy kwiaciarni, ale w sumie każdy ma swój rozum, tak? Confused

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
ktoś
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2009, 13:51:52 »

Dziękuję za wyjaśnienie , że ten Black .. nie jest prawdziwy  Sad. Przestaję licytować .
Nie mam zadnego odmianowego i podoba mi się każdy , a ,że się nie znam , to daję się nabrać  Confused .Jak to dobrze poczytać mądre wypowiedzi  Very Happy.

Danuta
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #15 : Styczeń 23, 2009, 15:21:49 »

Danusiu, fiołek nie traci na urodzie przez brak nazwy, ani nie staje się ładniejszy przez to, że odmianowy.
Ale faktem jest, że w tym konkretnym przypadku przedmiot sprzedaży nie do końca jest zgodny z opisem. Fiołek jest cudny, ale nie jest to Black Magic.

Dominiko, przeceniasz mnie Razz.
Nie kolekcjonuję fiołków odmianowych. Kupuję takie, które mi się po prostu podobają - czasem jest to odmianowy. Ale nie znam się na tym na tyle, żeby mieć pewność.
Kołatało mi się, że o tej odmianie było gadanie na forum i miałam nadzieję, że jakiś spec (czytaj: Hszonszcz Wink) rozwieje moje wątpliwości.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Styczeń 23, 2009, 16:05:46 »

Ktosiu, w wątku z linkami są podane strony, na których można pooglądać jak dana odmiana wygląda, można też poszukać na google i porównać zdjęcia.

Nie wiem czy też zauważyłyście, że na niektórych aukcjach były zdjęcia, z których wycięto podpis "Komkov"?

Kupowałam różne rzeczy, w tym rośliny, ale bez wyjątku, co jest przedmiotem aukcji zawsze patrzę dokładnie na zdjęcia. Czasem nawet proszę o dodatkowe, jeśli mam wątpliwości. Część sprzedawców umieszczało te dodatkowe fotki na stronie aukcji, część się wykręcało mało wiarygodnymi tłumaczeniami a część nie odpowiadało w ogóle i to był dla mnie sygnał. Lampka alarmowa zapala mi się również, gdy w pozycji "lokalizacja" sprzedający ma wpisane "internet" czy samą małpę - @. Patrzę też na stronę "o mnie" i zaglądam do komentarzy.
Oczywiście mam różne doświadczenia. Nie wszystkie aukcje przebiegły gładko i bezproblemowo, nie zawsze kontakt ze sprzedającym był super, czasem po drodze zdarzają się też wypadki losowe, na które żadna ze stron nie ma wpływu, ale z dobrą wolą i chęciami z obu stron udało się wszystko wyjaśnić i nikt nie został poszkodowany.

Jednak nie wiem czy bym się odważyła kupić na allegro fiołki odmianowe nie znając sprzedającego. Sad

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Styczeń 23, 2009, 18:30:21 »

Ktosiu, w wątku z linkami są podane strony, na których można pooglądać jak dana odmiana wygląda, można też poszukać na google i porównać zdjęcia.
Jakoś nie mogę go znaleźć Sad, proszę o podpowiedź Smile

g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Styczeń 23, 2009, 18:38:20 »

Zarejestrowane odmiany w AVSA można obejrzeć na ich stronie http://avsa.org/Photographs.asp
Należy wybrać sobie literkę i po kliknięciu na "submit" pojawiają się zdjęcia zarejestrowanych odmian. Smile

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Styczeń 23, 2009, 19:44:21 »

Dzięki DominikoSmile

g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Styczeń 23, 2009, 20:22:11 »

Jak już wcześniej wspominałam niektóre zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu danej odmiany. Weźmy na ten przykład tego nieszczęsnego Wink Black Magic. Smile Na stronie AVSA ta odmiana wygląda tak: http://avsa.org/Photographs/BlackMagicLrg.jpg#http://../Photographs/BlackMagicLrg.jpg# nie wiem jak z kolorem ale widać, jak już wspomniała hszonszcz, że listki tej odmiany są pstrokate. Idąc tym tropem możemy natknąć się na taką fotkę: http://www.dollyyeh.idv.tw/black_magic.htm która mąci nam w główkach jeszcze bardziej Wink ale nie poddajemy się i szukamy dalej i naszym oczkom ukazują się takie oto zdjęcia: http://www.dollyyeh.idv.tw/lyons_black_magic.htm
Myślę że na tym etapie można już wyciągnąć odpowiednie wnioski zwłaszcza jeśli możemy porównać te fotki ze zdjęciami forumowiczów. Jednak, jeśli komuś jeszcze mało to może temat drążyć dalej szukając np. na stronach sprzedawców, jeśli posiadają w swojej ofercie daną odmianę to zapewne umieścili też jej zdjęcie z opisem cech (lyndonlyon.com). Smile
Chciałam o tym napisać już wczoraj, ale się powstrzymałam, ponieważ naprawdę myślałam, że JD żartuje. Embarassed Rolling Eyes

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #21 : Styczeń 24, 2009, 00:15:25 »

E, Black Magic to jeszcze nic - przynajmniej ze wszystkich tych zdjęć wynika, że to standart z białym brzegiem i ciemnofioletowym kwiatkiem.
Jak chciałam zobaczyć jak powinien wyglądać Irish Flirt, to dopiero mnie zdjęcia w necie ogłupiły  Rolling Eyes

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Styczeń 24, 2009, 00:20:35 »

Ale dlaczego? Confused Na tych, które ja widziałam Irish Flirt wygląda w większości identycznie w przeciwieństwie do Frozen in Time. Confused

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #23 : Styczeń 24, 2009, 00:24:41 »

Chciałam zobaczyć do czego przyczepił się Hszonszcz (gdzie to było - w wątku allegrowym  Confused). I powiem szczerze nie skumałam w czym różnica Mad

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Styczeń 24, 2009, 00:31:28 »

Też nie wiem co hszonszcz miała na myśli wklejając tamten link. Wink

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #25 : Styczeń 27, 2009, 18:27:02 »

Chciałam zobaczyć do czego przyczepił się Hszonszcz (gdzie to było - w wątku allegrowym  Confused). I powiem szczerze nie skumałam w czym różnica Mad
o mama   Sad  zmuszacie mnie do pisania .
Irish  Flirt  ma kwiaty zielone  jednorodne, lub z jaśniejszym środkiem,na zdjęciu jest  kwiat który ma  środek zielony o obrzeza  białe.Wcale   sie  nie przyczepilam  Confused
Poza  tym :
Jak już wcześniej wspominałam niektóre zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu danej odmiany.
według  mnie na każdym zdjęciu jest prawidłowo  wyg ladajacy Black Magic tylko oświetlenie inne.Mój ze zdjęcia  wyjątkowo  jakiś bujny kwiat bo zwykle  kwitł standartowo.
. Lampka alarmowa zapala mi się również, gdy w pozycji "lokalizacja" sprzedający ma wpisane "internet" czy samą małpę - @.
Jednak nie wiem czy bym się odważyła kupić na allegro fiołki odmianowe nie znając sprzedającego. Sad
Ja  wpisuje @  jak sprzedaje na allegro.Czasami towar przychodzi z us a ja jestem w PL,czasami odwrotnie
Nie  kupuje  fiolkow  na allegro i jak sie juz dobrze napatrzylam na te wszystkie przekrety  to postanowilam ograniczyć wymianę  Sad

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
axlowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Styczeń 27, 2009, 19:34:27 »

Oj hszonszczu, ktoś od nas Cię oszukał? Sad

Też daję sobie spokój z Allegro, ceny wariackie, za 180 złotych to mogę mieć ze cztery odmianowe z przesyłką z USA Smile
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #27 : Styczeń 27, 2009, 19:42:28 »

Ja nie kupuję z allegro listków  Sad, za duże ryzyko. Kupiłam raz sadzoneczkę odmianowego jak ceny nie były jeszcze obłędne  Smile. Zapłaciłam 5 zł, czekam teraz czy aby mi to zakwitnie  Smile. Nie ryzykowałam zbyt dużo, więc jak zakwitnie co innego nie będzie mi szkoda  Smile
axlowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Styczeń 27, 2009, 20:02:34 »

Też mam Crimson ice z Allegro, zapłaciłam coś koło 50 złotych jesienią Shocked
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Styczeń 27, 2009, 20:05:56 »

Sporo  Confused, nie wiem czy bym się zdecydowała  Smile
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: