Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 04:05:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: modrzew  (Przeczytany 38887 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #60 : Maja 08, 2016, 10:48:25 »

Tak zrobię. Te suche gałązki już bardziej suche na pewno być nie mogą Rolling Eyes
To będzie uprawa eksperymentalna Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #61 : Maja 08, 2016, 14:16:25 »

Obetnij co suche, drzewko samo sobie zaadaptuje jedną z żywych gałązek i ustawi ją pionowo, tworząc nowy przewodnik. No chyba że zaszalejesz i sama zaczniesz coś odginać i kształtować. Modrzew świetnie daje się formować!

B.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #62 : Maja 08, 2016, 14:23:52 »

Dziękuję Basiu za pocieszenie  Smile. Fajnie by było, gdyby drzewko jeszcze urosło. Nie będę nic kombinowała, dam mu wolną "rękę",  bo takie naturalnie rosnące najbardziej mi się podobają. 

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #63 : Września 06, 2017, 07:53:38 »

Podlałam z nawozem swojego modrzewia i dostał brązowe igły .Jest jeszcze nadzieja dla niego ...?

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #64 : Września 06, 2017, 17:54:55 »

Teraz nawoziłaś? Jest w gruncie czy w donicy? Jaki wiek?

B.
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #65 : Września 06, 2017, 20:54:10 »

Że dwa tygodnie temu.Jest szczepiony na pniu i ma że trzy lata.Marnie rósł ,więc go posłałam wodą z nawozem . Posłałam jeszcze inne dwa modrzewie i nic im nie jest ,nawet widzę poprawę -nowe przyrosty.

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #66 : Września 06, 2017, 22:39:27 »

Nawożenie modrzewi o tej porze roku to proszenie się o problemy Sad Wszystkie zdrewniałe rośliny nawozimy maksymalnie do połowy lipca (ortodoksi nawożą do końca czerwca). Brązowe igły mogą oznaczać chorobę grzybową - proponuję podlać delikatnie roztworem np. Previcuru albo Topsinu (mają dość szerokie spektrum działania) i poczekać na wiosnę. Teraz już nie ma co wymuszać nowych przyrostów, roślina musi się przygotować do zimy - a młode, niezdrewniałe fragmenty są bardzo wrażliwe na mróz.

B.
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #67 : Września 09, 2017, 20:11:55 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź ☺

Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: