Forum Ogrodnicze FloraForum.eu

Hydepark - czyli nie związane z tematyką Forum => Nasze zwierzęta => Wątek zaczęty przez: doras Wrzesień 16, 2019, 06:00:49Tytuł: Patyczak
Wiadomość wysłana przez: doras Wrzesień 16, 2019, 06:00:49
Ludzie kochani :)
Moje dziecko (lat 14) molestuje mnie od dobrych kilku dni o patyczaka. Na początku usłyszał zdecydowane NIE, ale po tych paru dniach zaczynam mięknąć. W tajemnicy poczytałam trochę o hodowli i wydaje mi się niezbyt trudna i do opanowania przez młodego człowieka - mój warunek byłby taki, że syn jest WYŁĄCZNYM prawnym opiekunem zwierzaka :).
Nie znalazłam na forum wątku o hodowli patyczaków. Ale może ktoś je hoduje i zechciałby cokolwiek napisać?


Tytuł: Odp: Patyczak
Wiadomość wysłana przez: ADAPAPA Wrzesień 16, 2019, 18:20:28
Nie hoduję patyczaków, ale moja pierwsza myśl, kiedy brałam ślimaki afrykańskie była: "czym nakarmię je zimą?"
Jeśli masz truskawki, maliny, jeżyny, poziomki czy dziką różę to dacie radę, tylko one są ponoć żarłoczne.


Tytuł: Odp: Patyczak
Wiadomość wysłana przez: katii Wrzesień 16, 2019, 21:41:13
Mój 17 latek ma a właściwie  to ja  :x 8-). Mnożą się u nas na potęgę, na szczęście  nie żyją  aż tak długo , ale i tak kilkadziesiąt  sztuk jest. :x.  Ja karmię jeżynami,  trzykrotką , truskawką a zimą bazylią  z biedronki. :razz:
 


Tytuł: Odp: Patyczak
Wiadomość wysłana przez: doras Wrzesień 17, 2019, 05:52:38
Bardzo Wam dziękuję za odzew. Nie mogłam się dłużej opierać i wczoraj dwa patyczaki zamieszkały pod naszym dachem :). Ucieszyło mnie, że piszecie, że hodowla nie jest trudna. Wczoraj jeszcze bardzo dużo poczytaliśmy z synem w internecie i stwierdziliśmy, że podołamy. Na szczęście same patyczaki i całe wyposażenie nie są drogie. Kupiliśmy wiekowo "młodzież", sądząc po wielkości. Mój Michał twierdzi, ze to samiczki, bo mają wąsy. Logiczne? :-)
W ogrodzie mam poziomki, dużo drzew owocowych, maliny, jeżyny. Jeżyny i bluszcz są zimozielone i wyczytaliśmy, że zimą można tym karmić + właśnie bazylią i trzykrotką z doniczki. Dzisiaj oblecę w pracy wszystkie pokoje koleżanek, może któraś ma trzykrotkę, to wyłudzę sadzonki  ;)
Kasia, ja jednak mam nadzieję, że te moje nie będą się zbyt szybko rozmnażać. Bo co robić z potomstwem? Zwiększać im co chwilę lokum? Jak duże "pomieszczenie" mają Twoje patyczaki? My kupiliśmy tzw. faunabox, wielkości niedużego akwarium, tak w sam raz na dwie sztuki :).
Dzisiaj nie dam rady, ale jutro postaram się zamieścić zdjęcie. 


Tytuł: Odp: Patyczak
Wiadomość wysłana przez: Michalina88 Wrzesień 25, 2019, 09:42:43
U mnie od kilku tygodni mieszka modliszka zwyczajna, wlazła na taras potem na doniczki z kwiatkami i tak już została, codziennie dzieciaki karmią ją konikiem polnym. Śmieszna jest, ale z tego co wiem to też długo nie żyje. Za to gorzej jak mi tam jaj naskłada...