Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony
 
Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maj 29, 2020, 08:14:21
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości

Nasze forum posiada sprawny system wyszukiwania, dobre zrozumienie jego funkcjonowania, to gwarancja satysfakcjonujących wyników.

 1. Rozpoczęcie Szukania
 2. Składnia
  1. Cudzysłowy
 3. Proste czy zaawansowane?
  1. Proste szukanie
  2. Zaawansowane szukanie

Rozpoczęcie Szukania

Zakładając, że forum używa standardowego motywu graficznego (lub jego modyfikacji), w górnej części strony powinna być dostępna zarówno prosta opcja Szukaj jak i znajdująca się tuż obok wersja Wyszukiwanie zaawansowane. Zwróć uwagę, że opcja Szukaj jest też tam gdzie główne menu. Odnośnik Szukaj w menu głównym powinien poprowadzić Cię prosto do strony z zaawansowanymi opcjami wyszukiwarki.

Składnia

Jeśli chcesz wpisać (wyszukać) zestaw pojedynczych znaków, zastanów się nad użyciem cudzysłowów aby wyszukiwanie przyniosło efekty:

Cudzysłowy

Przykładowo, szukając simple machines forum zwróci wynik zawierający każde z tych słów lub jakiekolwiek z tych słów, zamknięcie tej frazy w podwójny cudzysłów (n.p. "simple machines forum") zwróci tylko wyniki zawierające całą wpisaną frazę.

Proste czy zaawansowane?

Proste szukanie

Usługa prostego wyszukiwania jest narzędziem wsytarczającym do znalezienia wpisanego wyrażenia. Jednak wyszukiwarka zaawansowana daje nam bardzo wiele dodatkowych możliwości i może skrócić czas poszukiwania. Zachęcamy do użycia dodatkowych funkcji.

Zaawansowane szukanie

Na pierwszy rzut oka widok zaawansowanej wyszukiwarki może być lekko onieśmielający, zwłaszcza przy dużej ilości kategorii. Jednak po zredukowaniu dostępnych opcji do potrzebnego minimum, wszystko robi się bardzo jasne:

+  Nazwa Forum
|- +  Szukaj
Ustal parametry wyszukiwania
Szukaj:   Wysłane przez:
     
 
Opcje: Wiek wiadomości:


Pomiędzyidni.
Kolejność wyszukiwania:

Wybierz dział do przeszukania, lub przeszukaj wszystkie:

Nazwa kategorii

 • Niektóre fora wyświetlają drzewko nawigacji na górze strony, w sposób oszczędzający miejsce.
 • Wbrew temu co się wydaje na początku, istnieją trzy sposoby wyszukiwania. Można wybrać Szukaj wszystkich słów lub Szukaj jakiegokolwiek słowa z rozwijanej listy oraz wyszukać "Całe wyrażenie" jak jest to opisane powyżej.
 • Domyślna * w polu przez użytkownika jest traktowana jako maska oznaczająca wszystkich użytkowników. Jeśli zastąpisz ją pojedyńczą nazwą użytkownika, ograniczysz wyszukiwanie do określonej osoby. Aktualnie nie można wprowadzać więcej niż jednej nazwy.
 • Pokaż rezultaty jako wiadomości zwraca nam pełną treść wiadomości z zawartym w niej łańcuchem wyszukiwania (z możliwością natychmiastowej odpowiedzi). Jest to wygodniejsze niż prosty sposób, gdzie wyniki wyświetlane są w postaci odnośników ale przy bardziej popularnych frazach, może wygenerować dużą ilość informacji do wyświetlenia.
 • Wiek wiadomości okeśla zakres wyszukiwania względem daty wysłania wiadomości.
 • Wybierz kategorię forum pozwoli Ci na zawężenie wyszukiwania bardziej niż pozostawienie 'wszystkich' (wtedy przeszuka całe forum, wszystkie kategorie do których masz dostęp.).
 • W niektórych przypadkach bardziej wygodne jest ukrycie przycisku Szukaj, w tym przypadku, wyszukiwanie rozpoczyna się po wciśnięciu przycisku Enter na klawiaturze.
WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości